Klasa III

26-30 maja 2008
Zielona szkoła - wyjazd do Kotliny Kłodzkiej

W tym roku uczniowie podczas zielonej szkoły przebywali na Ziemi Kłodzkiej. Region ten jest niezwykle interesujący pod względem historyczno-geograficznym. Podczas naszych wycieczek roztaczały się przepiękne krajobrazy pól, lasów otoczonych Górami Bardzkimi, Złotymi czy Stołowymi.

				
3 kwietnia 2008
Oczami uczniów - spotkanie z red. Markiem Lipińskim.

3 kwietnia naszą szkołę odwiedził pan Marek Lipiński - reporter i redaktor Polskiego Radia. Opowiadał nam o swojej pracy, a także o historii przekazywania dźwięku. Najpierw informacje i muzyka nagrywane były na wielkie czarne płyty do gramofonów. Z biegiem czasu zaczęły pojawiać się rolki z taśmą magnetofonową, kasety i płyty CD. Obecnie dziennikarze korzystają z małych urządzeń podobnych do MP3.

Wizyta pana Marka Lipińskiego była ciekawa i dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy.

Agata Strupiechowska

				
19 marca 2008
Oczami uczniów - Interaktywna wystawa edukacyjna "Zabawy z Einsteinem" w Pałacu Kultury i Nauki.

19 marca byliśmy w Pałacu Kultury na zajęciach "Zabawy z Einsteinem". Albert Einstein był znanym fizykiem, dlatego eksperymenty, które obejrzeliśmy były związane z fizyką. Na początku podeszliśmy do czegoś w rodzaju stołu, z którego unosiła się para, a w środku leżały piłeczki. Na dwóch brzegach stołu umieszczone zostało światełko. Kiedy jedno światło świeciło na drugie, pośrodku tworzyła się linia, z światła stawały się punktami. Później jeden z punkcików odbijał się i wędrował na kolejną ścianę. Przypominało to ruch piłki.

				
26 lutego 2008
Oczami uczniów - "Inook i tajemnice słońca" w teatrze Baj.

Inook to mały eskimoski chłopiec. W jego wiosce panuje głód. W zimie nie ma tu słońca. Eskimosi wierzą, że wszystkie zwierzęta idą za tą gwiazdą każdego roku opuszczając okolice wioski. Aby zapobiec głodowi, chłopiec zamierza złapać słońce i przyprowadzić je z powrotem. Po drodze napotyka różne przeszkody i przeżywa ciekawe przeszkody.

				
5 lutego 2008
Bal przebierańców w PSP 114!

5 lutego wszyscy uczniowie zamienili się w postaci ze swoich ulubionych bajek, baśni i filmów. Przepiękne księżniczki, przystojni żołnierze, groźne potwory czy nawet sam Lord Vader, zawitali do naszej szkoły.

Podczas tego wyjątkowego balu nie mogło zabraknąć tańców i konkursów. Najbardziej roztańczeni uczniowie - Wiktor i Paulina, rozpoczęli zabawę w rytm samby, rumby, fokstrota, walca wiedeńskiego i angielskiego. Po fantastycznym pokazie wszyscy uczniowie dołączyli do tanecznej zabawy.

				
5 lutego 2008
Oczami uczniów - bal przebierańców.

5 lutego w naszej szkole odbył się bal przebierańców. Zabawa rozpoczęła się pokazem tańca w wykonaniu kolegi ze starszej klasy - Wiktora i jego partnerki Pauliny. Była samba, rumba, walc angielski i wiedeński, ale najbardziej podobał mi się fokstrot i quickstep.

				
4 lutego 2008
Oczami uczniów - spotkanie z gośćmi z "Centrum Nauki Kopernik".

4 lutego naszą szkołę odwiedzili panowie z "Centrum Nauki Kopernik".

Pokazali nam serię różnych eksperymentów pt. "Karuzela naukowa". Podzieleni zostaliśmy na cztery grupy: zieloną, żółtą, czerwoną i niebieską. Były cztery stoliki z różnymi eksperymentami: kuchnia, łazienka, przyjęcie i biurko. Do każdego ze stołów podchodziły poszczególne grupy i tym sposobem zobaczyliśmy wszystko. Przypominało to nieco karuzelę.

				
21 stycznia 2008
Oczami Uczniów - "Królestwo Zwierząt" - zajęcia edukacyjne w Cinema Park Bemowo.

21 stycznia byliśmy w Cinema Park Bemowo na zajęciach edukacyjnych "Królestwo Zwierząt". Najpierw odwiedziliśmy Salę Inspiracji. Obejrzeliśmy tam film o ochronie orangutanów. Dowiedzieliśmy się, że ludzie masowo wycinają lasy deszczowe - naturalne środowisko orangutanów. Przez to ginie bardzo dużo zwierząt. Giną nawet nieodkryte jeszcze gatunki!

				
21 grudnia 2007
Wigilia w PSP 114.

Uroczysta Wigilia z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli to nasza szkolna tradycja. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku zebraliśmy się w naszej artystycznej auli by życzyć wszystkim wspaniałych świąt Bożego Narodzenia i podzielić się opłatkiem.

Po życzeniach świątecznych złożonych przez dyrekcję nastąpiła część artystyczna . Jasełka w wykonaniu naszych uczniów. Po występach, nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Wszyscy uczniowie udowodnili, że są znakomitymi kolędownikami.

				
5 grudnia 2007
Oczami Uczniów - " Pippi Pończoszanka" w Teatrze Dramatycznym.

Spektakl opowiadał o dziewczynce, która była trochę szalona i miała na imię Pippi. Jej mama umarła, a tata był piratem i pływał na dalekich morzach. Dlatego też Pippi mieszkała sama, jednak wcale się tym nie przejmowała i świetnie sobie radziła.

Razem z przyjaciółmi - Tonym i Anniką przeżywała wiele zwariowanych przygód.

				
12 listopada 2007
"Dziecko w krainie muzyki" w Teatrze Dramatycznym.

W listopadowy poranek wspólnie z klasami: ,,0", I, II i III wybraliśmy się do Teatru Dramatycznego na spektakl ,,Dziecko w krainie muzyki".

				
7 listopada 2007
Oczami uczniów - wycieczka do wybranych miejsc pamięci narodowej.

7 listopada 2007 roku odwiedziliśmy miejsca pamięci narodowej. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty. Udało nam się nawet zobaczyć zmianę warty. Byliśmy też pod pomnikiem Piłsudskiego. Zapaliliśmy znicz i przeczytaliśmy tablice, z niektórymi jego wypowiedziami. Potem poszliśmy pod pomnik Janusza Korczaka. Pomnik ten przedstawiał drzewo, a pod nim Korczaka i przytulające się do niego dzieci. Następnie pojechaliśmy do Cytadeli.

				
10 października 2007
Oczami uczniów - wycieczka do Cinema Park na zajęcia edukacyjne ,,Podróże kosmiczne".

10 października 2007 roku uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych ,,Podróże kosmiczne" w Cinema Park. Byliśmy w sześciu salach: Muzyki, 3D, Inspiracji, Wyobraźni, Ruchu i Interakcji.

Pierwszą salą, którą odwiedziliśmy była Sala Muzyki. Dowiedzieliśmy się tam, jak dźwiękowcy wybierają muzykę do filmów o kosmosie, oraz porozumiewaliśmy się z kosmitą za pomocą klaskania.

				
6 września 2007
Oczami uczniów - wycieczka do kina IMAX na film ,,Życie oceanów" w wersji 3D.

6. września byliśmy na trójwymiarowym filmie ,,Życie oceanów" w kinie IMAX. Film był bardzo ciekawy, opowiadał o rybach morskich, rafie koralowej i o wszystkich innych zwierzątkach żyjących w oceanie. Kiedy na ekranie pokazana była spora kałamarnica, wydawało mi się, że właśnie chce mnie zjeść, więc trochę się przestraszyłam. Były też śmieszne sceny, np. rozśmieszyła mnie murena, która wyglądała jak staruszek. Najstraszniejszy chyba był widok ośmiornicy zjadającej kraba.

				
3 września 2007
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2007/2008

Dnia 3 września 2007 r. w sali teatralnej odbyło się powitanie nowego roku szkolnego, którego szczególny charakter zilustrowany został koncertem w wykonaniu wybitnych interpretatorów muzyki klasycznej: Pani Agnieszki Cypryk (skrzypce) i Pana Janusza Raczyńskiego (gitara). Wystąpienie duetu muzycznego poprzedziła Pani Dyrektor, która w swojej przemowie wyraziła moc serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i realizacji celów na nadchodzące miesiące nauki dla wszystkich dzieci uczęszczających do naszej szkoły.