Klasa III

7 czerwca 2013
Wycieczka do ZOO

7 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Mimo tego, iż dzieci były tu nie raz, zawsze znajdą tu coś niezwykłego i fascynującego, co przykuje ich  uwagę. Było tak też tym razem. Dzieci świetnie spisały się w roli fotografów, a zwierzęta bardzo chętnie pozowały do zdjęć. Pod koniec pobytu w Zoo uczniowie zjedli pyszne gofry i lody, a potem świetnie bawiły się na placu zabaw.

 

				
22 maja 2013
Spotkanie z Radosławem Pazurą

22 maja naszą szkołę odwiedził gość specjalny, znany aktor, pan Radosław Pazura. Opowiedział bardzo wnikliwie i wyczerpująco o swoim zawodzie oraz o ścieżce swojej kariery. Zaznaczył jak ciężko dostać się do szkoły aktorskiej i jakie etapy należy przejść, aby móc się realizować w tym zawodzie. Bardzo pięknie i ciepło opowiedział o swoich najbliższych. Pan Pazura wspomniał także o pracy z rodziną oraz o swoich pierwotnych zainteresowaniach i o tym, kim chciał zostać, gdy był nastolatkiem. To było bardzo pouczające i pełne refleksji spotkanie.

				
6-10 maja 2013
Zielona Szkoła

6 maja wyruszyliśmy na coroczną Zieloną Szkołę. Przez cały wyjazd towarzyszyła nam cudowna, słoneczna pogoda. Po zakwaterowaniu w pensjonacie czekało na nas mnóstwo przygód. Zwiedziliśmy Lublin, Chełm, Zamość, Sandomierz oraz Krasnobród, w którym mieliśmy okazję gościć przez cały wyjazd. Poznaliśmy historię Roztocza, zapoznaliśmy się również z roztoczańską kulturą. Odwiedzając liczne skanseny cofnęliśmy się nieco w czasie i zobaczyliśmy jak żyli nasi pradziadkowie. Podziwialiśmy piękną sztukę ludową jaką emanowały skanseny.

				
26 kwietnia 2013
Centrum Sztuki Współczesnej

26 kwietnia wybraliśmy się na warsztaty plastyczne do Centrum Sztuki Współczesnej. Na miejsce dotarliśmy nieco wcześniej, dzięki czemu mogliśmy pospacerować po deptaku przed Pałacem Ujazdowskim. Dzieci szybko spostrzegły, że każda ławka opatrzona jest innym napisem, nadarzyła się więc cudowna okazja do ćwiczenia umiejętności czytania, a jednocześnie zgłębiania swojej wiedzy. Następnie udaliśmy się na zajęcia rzeźbiarskie, które poprzedzone były ciekawą historyjką, nawiązującą do tematu prac dzieci.

				
22 kwietnia 2013
Krzysztof Ibisz w PSP 114

Okazało się, że pan Krzysztof posiada duże poczucie humoru. Mówił o kawałach, które robią sobie z niego ludzie. Z początku myślałem, że będzie mówił dużo o showbiznesie, ale się myliłem. Było bardzo fajnie, chciałbym żeby pan Ibisz odwiedził nas jeszcze raz. Cieszę się, że szkoła organizuje takie spotkania.

				
14 kwietnia 2013
Premiery Teatralne PSP 114!

14 kwietnia odbyły się premiery teatralne PSP 114. Dzieci brały udział w spektaklu pana Tomka Łysiaka, przedstawieniach pani Ani Mateckiej oraz tańcach i piosenkach . Wieczór był wyjątkowo udany, a wspólny sukces bardzo ucieszył naszych uczniów i zmobilizował ich do dalszej pracy, której efekty zobaczymy już w czerwcu!

				
18 marca 2013
Sztuka przy Sztuki

W poniedziałek 18 marca spotkaliśmy się na kameralnym wieczorku artystycznym z cyklu "Sztuka przy Sztuki". Klasa 3 zaprezentowała inscenizację bajek La Fontaine'a pt. "Bal zwierząt", w reżyserii Pani Ani Mateckiej. Przed przedstawieniem uczniowie mieli dużą tremę, jednak po wejściu na scenę nerwy ustąpiły. Dzieci bardzo dobrze się bawiły i były dumne z tego, że mogły rozpocząć nowy cykl spotkań w naszej szkole.

				
22 lutego 2013
Spotkanie z Panią Jolantą Borowiec.

Dzisiejszego dnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Jolantę Borowiec. Gość przybył do nas w związku z cyklem "W przyszłości chcę być...". Bohaterka spotkania opowiedziała nam o pracy w telewizji, umiejętnościach jakie powinni posiadać kandydaci chcący pracować w mediach. Zachęciła dzieci do rozwijania wiedzy i zainteresowania światem oraz rozbudzania pewności siebie i wiary we własne siły, gdyż jest to kluczem do sukcesu.

				
25 stycznia 2013
Bal karnawałowy

25 stycznia odbył się bal karnawałowy wieńczący 1 semestr nauki. Tańcom, konkursom i zabawom nie było końca. Towarzyszyło nam mnóstwo śmiechu i radości. Po udanej zabawie dzieciaki udały się na zasłużony odpoczynek w postaci ferii zimowych.

				
17 stycznia 2013
Wizyta w Domu Nazaret

17 stycznia 2013 udaliśmy się do Domu dla Matek z Dzieckiem w Otwocku. Przywitały nas nie tylko uśmiechnięte Mamy, ale też wyjątkowa osoba jaką jest Siostra Konsolata. Przy kawie i słodkościach opowiadała nam o planach rozwoju Domu, o dzieciach i miłości do pomagania ludziom. W tym roku udało się nam zakupić m.in. odkurzacz, drukarkę, ręczniki, komplety pościeli, żelazko. Każda z Mam dostała również indywidualną paczkę dla siebie i swojego maluszka.

				
12 stycznia 2013
Przekazanie darów podopiecznym Azylu w Konstancinie

Dnia 12 stycznia 2013r. wyruszyliśmy do Azylu przy Fundacji Św. Franciszka, by przekazać wszystkie dary dla zwierząt zgromadzone w czasie szkolnej akcji. Do potrzebujących podopiecznych Pani Ireny Jarosz - prowadzącej Azyl w Konstancinie - dostarczyliśmy wiele ciężkich pudeł wypełnionych karmą, ciepłymi kocami, ręcznikami, materacami, zabawkami, a także środkami pielęgnacyjnymi. Wywołaliśmy wzruszenie i ogromną radość.

				
21 grudnia 2012
Wigilia klasowa

21 grudnia obchodziliśmy klasową Wigilię. Poprzedzało ją kolędowanie przy akompaniamencie pianina wraz ze wszystkimi uczniami PSP 114. Wspólny śpiew oraz radosne twarze dzieci stworzyły piękny, świąteczny nastrój, pełen refleksji i zadumy. Potem uroczyście podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie szczere życzenia. Następnie wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu i skosztowaliśmy smakołyków. Na koniec życzyliśmy sobie Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku oraz energii na nowe półrocze!

				
20 grudnia 2012
Stacja Filtrów

20 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Stacji Filtrów. Na miejscu Pani przewodnik opowiedziała o pracy w Filtrach, a następnie obejrzeliśmy film edukacyjny, z którego dowiedzieliśmy się jak skomplikowaną drogę musi przejść woda nim trafi do naszych kranów. Po wizualizacji odbył się quiz, pytania były dość skomplikowane, jednak nasza dzielna załoga świetnie dała sobie radę, a każda odpowiedź została nagrodzona. Pod koniec lekcji dzieci wzięły udział w bardzo pouczającej i wyczerpującej debacie na temat oszczędności wody.

				
17 grudnia 2012
Kiermasz Świąteczny

Dzieci z niecierpliwością czekały na to radosne wydarzenie, dzięki któremu mogły poczuć się jak Święty Mikołaj. Każdy włożył mnóstwo serca w przygotowanie ozdób świątecznych, aby wyglądały pięknie i dobrze się sprzedały, bo tylko w ten sposób można było pomóc najbardziej potrzebującym. Cudowne ozdoby oraz pachnące ciasta i ciasteczka cieszyły oczy wszystkich zgromadzonych, a dziecięca motywacja i chęć pomocy napawały serca radością.

				
27 listopada 2012
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

27 listopada wybraliśmy się wraz z klasą Ib do Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Interaktywne wystawy, efekty świetlne i dźwiękowe oraz przeróżne eksperymenty przyciągnęły uwagę wszystkich uczniów. Z pewnością jeszcze nie raz wybierzemy się w to interesujące miejsce.

We wtorek pojechaliśmy do CNK. Najfajniejsze dla mnie było łóżko Fakira i trzęsienie Ziemi. Trochę się bałem ognia. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Wycieczka bardzo mi się podobała.

				
26 listopada 2012
Finał Szkolnych Mistrzostw

Finał Mistrzostw Wiedzy PSP 114 odbył się 26 listopada 2012. Było to bardzo oczekiwane i stresujące wydarzenie dla uczestników turnieju. Klasy dzielnie kibicowały swoim przedstawicielom. Elegancko ubrani i pełni nadziei laureaci ruszyli do boju, by zdobyć tytuł Mistrza. Okazało się, że dojście do wygranej nie jest takie proste, po wielokrotnych dogrywkach zwyciężyli najlepsi. Mimo, iż z naszej klasy nikomu nie udało się wygrać, uczniowie potraktowali konkurs jak zabawę i pełni optymizmu chętnie spróbują za rok.

				
14 listopada 2012
Szkolne Mistrzostwa Wiedzy-etap I

14 listopada odbyły się eliminacje w Konkursie Wiedzy PSP 114. Dla naszej klasy było to pierwsze takie wydarzenie. Piękna i odświętna sala oraz galowe stroje nadały powagi całemu spotkaniu. Uczniowie byli bardzo przejęci swoją rolą i ze zniecierpliwieniem oczekiwali rozpoczęcia rozgrywek. Konkurs okazał się świetną zabawą, jednak niektórych zjadła trema i nie powiodło im się tak, jakby sobie tego życzyli. Mimo to klasa dzielnie dopinguje i kibicuje kolegom, którym udało się przejść do II etapu. Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!

				
11 października 2012
Dom Spotkań z Historią

11 października mieliśmy przyjemność gościć na lekcji historycznej pt. "W co bawili się nasi pradziadkowie". Lekcja ta odbyła się w Domu Spotkań z Historią. Dzieci miały mogły nie tylko zapoznać się z zabawami w jakie niegdyś się bawiono, ale także zobaczyć z bliska zabawki naszych pradziadków i prababć. Wycieczka okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem.

				
14 września 2012
Pożegnanie lata.

W piątek, 14 września wszyscy uczniowie PSP 114 oraz Dyrekcja i pracownicy szkoły spotkali się na festynie, który upłynął pod hasłem "Pożegnanie lata". Piknik miał miejsce na terenie plebanii. Pogoda wyjątkowo nam dopisała. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Wszyscy bawili się wyśmienicie, dzieci już dopytują o kolejny taki festyn. Ten dzień na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

				
3 września 2012
Rozpoczęcie Roku szkolnego 2012/2013

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2012/2013. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć na naszej uroczystości niesamowity zespół Tempero. Panowie grali na skrzypcach, akordeonie, kontrabasie i instrumentach perkusyjnych. Muzyka, jaką tworzą to połączenie jazzu i muzyki klezmerskiej. Ekspresyjne utwory, wykonywane z ogromną pasją tworzyły niepowtarzalny klimat, a u widowni wywołały silne emocje. Ten koncert na długo zostanie w naszej pamięci.