Klasa III

23 czerwca 2017
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Wychowawcy w klasach wręczyli swoim wychowankom świadectwa, nagrody, dyplomy, medale za wspaniałe wyniki  i osiągnięcia w nauce. Dla mnie jako wychowawcy klasy trzeciej był to szczególnie trudny moment, w którym po kilku latach musiałam pożegnać swoją ukochaną klasę. Dziękuję moim uczniom za spontaniczność, życzliwość, szczerość, sympatię i otwartość. Każdy dzień z Wami był wyjątkowy! Spełniajcie swoje marzenia, wierzcie w swoje możliwości i uśmiechajcie się jak najczęściej.

				
22 czerwca 2017
Piknik na 20-lecie istnienia PSP114

W czwartkowe popołudnie w murach naszej szkoły odbył się piknik z okazji 20- lecia istnienia Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 114. Podwórko szkolne zamieniło się w kolorowy, bajeczny plac. Stoły uginające się od różnych smakołyków zachęcały gości do degustacji. Cudowna pogoda sprzyjała różnym ciekawym zabawom sportowym, jak również wspólnemu grillowaniu. W tym dniu naszą szkołę odwiedziło wielu absolwentów. Były uściski, łzy wzruszenia, jak i wspomnienia przy okazji Jubileuszu.

				
21 czerwca 2017
Artystyczne Zakończenie Roku Szkolnego - 20-lecie PSP114

Za nami kolejny wieczór artystyczny- tym razem wyjątkowy, ponieważ połączony z Jubileuszem szkoły. To już 20 lat istnienia Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 114. Podczas uroczystej Gali, w imieniu burmistrza dzielnicy Praga-Południe, zabrał głos Pan Andrzej Opala. Życzył Dyrekcji, kadrze i  pracownikom szkoły dalszych sukcesów oraz powodzenia w realizacji dalszych zamierzeń artystycznych.

				
7 czerwca 2017
Piknik z okazji Dnia Dziecka

7.06.2017 r. odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Jak co roku ogród na plebanii zmienił się w atrakcyjny i kolorowy plac zabaw. Pogoda sprzyjała wszelkim atrakcjom na świeżym powietrzu oraz wspólnemu grillowaniu. To był udany dzień wypełniony dobrą wspólną zabawą i humorem.

Razem z koleżankami nie mogłyśmy się doczekać wspólnej zabawy, która co roku jest organizowana z okazji Dnia Dziecka. Było mnóstwo atrakcji dla dzieci. Każdy mógł wybrać, to co go interesuje.

Klaudia Wiza

				
8-10 czerwca 2017
Teatralny wyjazd do Płocka

8-10 czerwca 2017 r. klasa trzecia wybrała się na XXVIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych- HECA 2017.Wybrano nas do przedstawienia spektaklu pt.” Baśń o rycerzu bez konia.” Podczas tego wyjazdu poznaliśmy różne grupy teatralne z całej Polski. Braliśmy udział w wielu interesujących warsztatach muzyczno- teatralnych, tanecznych. Zwiedziliśmy miasto Płock, obejrzeliśmy widowisko plenerowe „NARODZINY KRÓLEWNY WISŁY” w wykonaniu grup tanecznych, wokalnych i teatralnych z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku.

				
30 maja 2017
Spotkanie z cyklu "W świecie mojej pasji..."

W kolejnym spotkaniu z cyklu „W świecie mojej pasji” uczeń klasy trzeciej Antoni Grabowski przygotował multimedialną prezentację pt. „Hokej w moim życiu”. Opowiedział nam szczegółowo o swojej wielkiej pasji. Przedstawił zarys historyczny tej dyscypliny sportowej, jak i wyjaśnił zasady, które obowiązują hokeistów. Spotkanie zakończyło się ciekawym quizem, w którym każdy mógł sprawdzić swoja wiedzę na ten temat. Dla uważnie słuchających były nagrody.

				
18 maja 2017
Warsztaty poświęcone ochronie pszczół

Grupa gimnazjalistów wraz z naszym absolwentem Karolem Kijanowskim przeprowadziła ciekawe warsztaty  pt. „Chrońmy pszczoły.” Podczas tych zajęć zwrócono naszą uwagę na kluczową rolę,  jaką w naszym ekosystemie odgrywają pszczoły. Dowiedzieliśmy się, że w samej Europie od zapylenia przez owady uzależnione jest ponad 4000 odmian warzyw. Można śmiało powiedzieć, że nasze życie zależy od ich istnienia.

				
8-12 maja 2017
Zielona Szkoła

Tym razem wybraliśmy się w niezwykle atrakcyjny region nadmorski do Jantaru – znanej miejscowości turystyczno- rybackiej położonej na prastarym bursztynowym szlaku. Pomimo niesprzyjającej pogody na początku naszej wycieczki odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc: Malbork, Trójmiasto, Krynicę Morską oraz potężną gotycką twierdzę- zamek Gniew. Oprócz zwiedzania ciekawych obiektów i zabytków polskiej architektury, spędzaliśmy czas na zespołowych grach sportowych i w parku linowym.

				
28 kwietnia 2017
Spotkanie z panem Piotrem Żygadło

28 kwietnia odbyło się spotkanie z żołnierzem Wojska Polskiego, który przez 14 lat uczestniczył w operacjach jednostki „Grom”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „W przyszłości chcę być…” Pan Żygadło opowiedział nam o swojej karierze zawodowej oraz o swoich dalekich i niebezpiecznych misjach.

				
6 kwietnia 2017
Warsztaty biblioteczne

6 kwietnia wybraliśmy się na warsztaty biblioteczne pt. „Wyprawa do Peru. Kultura starożytnych Inków.” Zajęcia okazały się niezwykle cennym i ciekawym doświadczeniem. Nie tylko poznaliśmy historię, kulturę, religię Państwa Inków, ale przekonaliśmy się, że Peru to piękny i egzotyczny kraj. Wycieczka śladami Inków odsłoniła przed nami niesamowite i wspaniałe sekrety tej cywilizacji.

				
4 kwietnia 2017
Melpomena w Szkolnej Ławce

4.04.2017 r. uczniowie klasy III wzięli udział w konkursie teatralnym Melpomena w Szkolnej Ławce. „Baśń o rycerzu bez konia”- Marty Guśniewskiej w reżyserii Anny Mateckiej i opracowaniu muzycznym Małgorzaty Ścibisz okazała się bezkonkurencyjna. Zajęliśmy I miejsce. O wynikach poinformowano nas drugiego dnia podczas finału Melpomeny. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wspaniałych uczniów i życzymy dalszych osiągnięć.

				
26 marca 2017
Wiosenne Premiery Teatralne

26 marca w Promie Kultury odbyły się XX WIOSENNE PREMIERY TEATRALNE. W tym roku młodsze klasy zaprezentowały bogaty i ciekawy repertuar artystyczny. Klasy O i I zabrały nas w 20-minutową podróż dookoła Jana Brzechwy. Klasa II wystąpiła w przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek” w reżyserii Ani Mateckiej. Opracowanie muzyczne przygotowała Małgorzata Ścibisz. Natomiast klasa III przygotowała „Baśń o rycerzu bez konia” Marty Guśniewskiej. Była to wspaniała i niezwykle twórcza interpretacja w wykonaniu naszych uczniów.

				
15 marca 2017
Centrum Nauki Kopernik

Podczas wizyty w Centrum Nauki odwiedziliśmy wystawę czasową pt. „Płyń lub giń”. Dzięki niej poznaliśmy wodny żywioł oraz zbadaliśmy jego potencjał. Dowiedzieliśmy się jak powstaje wir wodny, czym jest Trójkąt Bermudzki. Znaleźliśmy się na tonącym statku. Było to niezwykłe doświadczenie. Samodzielnie mogliśmy ukształtować podwodny teren i stworzyć wir wodny. Uczestniczyliśmy również w serii ciekawych eksperymentów dotyczących ciśnienia powietrza. Wycieczka ta pokazała nam, że nauka i technika może być ciekawa i pasjonująca.

				
8-9 marca 2017
Szkolne Mistrzostwa Wiedzy 2017

8 i 9 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się coroczne Mistrzostwa Wiedzy. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych- klasy młodsze (I-III) i klasy starsze (IV-VI). Trzeba było wykazać się wszechstronną wiedzą z różnych przedmiotów, jak również stopniem opanowania tremy i skupieniem uwagi. Do finału przeszło ośmioro dzieci, w tym cztery osoby z naszej klasy III. Następnego dnia zakwalifikowane osoby dzielnie i odważnie walczyły o to, by znaleźć się w pierwszej trójce.

				
10 lutego 2017
Bal karnawałowy

W ostatni dzień przed feriami zimowymi odbył się w naszej szkole niezwykły i długo wyczekiwany bal karnawałowy. Wraz z Teatrem Narwal z Białegostoku spędziliśmy miłe i zabawne chwile. Uczniowie byli przebrani za bohaterów znanych bajek, można było spotkań królewny, wróżki, rycerzy, piratów nie sposób wymienić wszystkich postaci. Na tę  jedną chwilę nasza szkoła zmieniła się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Każdy mógł stać się kim chciał.

				
7 lutego 2017
Aleksandra Tyl

W ramach cyklu „W przyszłości chcę być…”naszą szkołę odwiedziła pani Aleksandra Tyl- pisarka, autorka bestsellerowych powieści obyczajowych „Aleja Bzów”, „Karmelowa jesień”, „Magiczne lato”, „Miłość wyczytana z nut”, „Szczęście pachnie bzem”. Spotkanie uświadomiło i pokazało nam na czym tak naprawdę polega praca pisarza.  Pani Tyl zdobyła naszą sympatię oraz skłoniła do refleksji, że zawsze należy dążyć do realizacji swoich marzeń.

				
1 lutego 2017
Warsztaty z Lego robotyki

Interaktywne warsztaty z Lego robotyki jakie odbyły się ostatnio w naszej szkole to wspaniała propozycja na kreatywną zabawę i naukę. Wykorzystując najpopularniejsze klocki na świecie można wybudować własną maszynę wyposażoną w różne, specjalne czujniki. Instalując specjalną cegiełkę z mikroprocesorem możemy zaprogramować dowolnego robota. To dzięki tym warsztatom poznaliśmy fascynujący świat robotyki. To był dzień pełen wrażeń! Podczas warsztatów pokazano nam z czego składają się zestawy Lego Mindstorms. Mogliśmy pobawić się gotowymi robotami.

				
24 stycznia 2017
Sztuka na Sztuki

Za nami kolejne spotkanie z cyklu Sztuka na Sztuki. Tym razem uczniowie kl. II i III w przedstawieniu pt. „Zimowe radości i smutki” poruszyli bardzo ważny problem, jakim jest pomoc zwierzętom leśnym i ptakom w tym trudnym zimowym okresie. Celem naszej interpretacji było zachęcenie wszystkich do aktywnej ochrony otaczającej nas przyrody. W zimowej scenerii, przy blasku świec i słodkim poczęstunku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Głośne i gromkie brawa były dla nas największą nagrodą za wysiłek i wytrwałość.

				
11 stycznia 2017
Planetarium „Niebo Kopernika”

W Centrum Nauki Kopernik w planetarium na sferycznym ekranie obejrzeliśmy film pt. „Ziemia, Księżyc, Słońce.” Opowiadał on o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu. Projekcja w  przystępny i zabawny zarazem sposób odpowiedziała nam na wiele pytań dotyczących codziennych zjawisk astronomicznych.

				
22 grudnia 2016
Wigilia klasowa

W ostatni dzień przed świąteczną przerwą wspólnie z klasą drugą urządziliśmy klasową wigilię. Po przygotowaniu stołu, który uginał się wręcz od różnych świątecznych smakołyków, złożyliśmy sobie życzenia i przy akompaniamencie uczennic z klasy drugiej i trzeciej śpiewaliśmy piękne polskie kolędy. Duch Świąt Bożego Narodzenia udzielił się nam wszystkim.

				
14 grudnia 2016
Kiermasz Świąteczny 2016

Grudzień to miesiąc wyjątkowy, na który każdy z nas czeka z niecierpliwością. Co roku o tej porze urządzamy Kiermasz Świąteczny.  W tegorocznej ofercie kiermaszowej znalazły się pięknie udekorowane bombki, ozdoby choinkowe, wyjątkowe cudeńka własnoręcznie zrobione przez naszych uczniów, przepyszne ciasteczka, ciasta oraz pierniczki. Każdy kto odwiedził naszą szkołę mógł wyszukać i zakupić coś niepowtarzalnego i oryginalnego. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy pomóc potrzebującym.  

				
7 grudnia 2016
Spotkanie z Panem Marcinem Blachą

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być” tym razem naszą szkołę odwiedził Pan Marcin Blacha- pisarz, Story Director, scenarzysta znanej na całym świecie gry komputerowej Wiedźmin. Dowiedzieliśmy się  na czym dokładnie polega praca scenarzysty oraz jakie umiejętności są niezbędne do wykonywania tego typu zawodu.

				
24 listopada 2016
Spotkanie z fizjoterapeutą

W ramach akcji „Lekki Tornister” do naszej szkoły przyszła pani Paulina Reglin - fizjoterapeutka, która opowiedziała nam o profilaktyce wad postawy. Zwróciła szczególną uwagę na prawidłową postawę ciała. Zapoznała nas z różnymi wadami postawy oraz z ich etiologią. Pod koniec zajęć teoretycznych uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych dotyczących korekcji wad postawy.

				
8 listopada 2016
Warszawska Opera Kameralna

Podczas ostatniej wizyty w Warszawskiej Operze Kameralnej mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach oraz zobaczyć wspaniały spektakl „Szarlatan, czyli wskrzeszenie umarłych” na podstawie opery komicznej Karola Kurpińskiego. Jest to historia pięknej Julii poszukującej zaginionego Alfonso. Jak się później  okazało opera skradła serca wielu widzom.

				
17 października 2016
Spotkanie z Panią Katarzyną Głażewską

W naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „W przyszłości chcę być...” Tym razem odwiedziła nas Pani Katarzyna Głażewska z pracowni architektonicznej Plus3 – architekci, która zapoznała nas z zawodem architekta. Dowiedzieliśmy się, że taki kandydat na architekta powinien posiadać: wyobraźnię przestrzenną, uzdolnienia plastyczne oraz wrażliwość na formę, przestrzeń, kolor. Powinien również wykazać się znajomością materiałoznawstwa z branży budowlanej oraz sztuki konstruktorskiej.

				
13 października 2016
Poznajemy sztukę Giuseppe Arcimboldo

Nasze kolejne spotkanie w zaprzyjaźnionej BIBLIOTECE nr 45 było poświęcone życiu i twórczości Giuseppe Arcimboldo. To znany i ceniony włoski malarz okresu manieryzmu. Tym razem pracując w grupach stworzyliśmy wspaniałe prace-obrazy inspirowane tym włoskim artystą.

				
5-7 października 2016
Wycieczka do Olsztyna

Razem z klasami starszymi wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną odwiedzając najciekawsze miejsca Warmii i Mazur. Najciekawszym miejscem tego regionu jest Olsztyn. Jednym z atutów tego miasta są malowniczo położone jeziora, których Olsztyn posiada aż kilkanaście. Kolejnym to olsztyńskie Stare Miasto, gdzie znajduje się wiele zabytków, m.in. gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej z II połowy XIV w. czy XIV wieczna konkatedra pw. św. Jakuba, Stary Ratusz. Największe wrażenie zrobił na nas dawny refektarz z finezyjnym sklepieniem kryształowym z ok. 1520r. w zamku.

				
29 września 2016
Wyjście Do Biblioteki Nr 45 Na Warsztaty Biblioteczne – Twórczość Nikifora Krynickiego

Podczas zajęć w bibliotece poznaliśmy życie i twórczość Nikifora Krynickiego. To artysta kontrowersyjny, niezrozumiały i niedoceniany za życia. Stał się  jednym z najwybitniejszych prymitywistów.  Razem z uczniami z klasy I i II stworzyliśmy wspólne dzieło na wzór prac Nikifora Krynickiego. Było to ciekawe doświadczenie.

				
28 września 2016
Przyjaciele zwierząt - straż miejska

W ramach programu profilaktyki „Jestem strażnikiem przyrody” dla uczniów klasy III szkoły podstawowej odbyły się zajęcia pt. „Przyjaciele zwierząt” przygotowane i poprowadzone przez Straż Miejską m.st. Warszawy. Celem tego spotkania było uwrażliwienie dzieci na problem przemytu chronionych zwierząt.

Zajęcia poprowadzone przez Panią ze Straży Miejskiej okazały się ciekawe. Dowiedziałam się kim jest myśliwy i kłusownik. Kto jest odpowiedzialny za przemyt i to było dla mnie zaskakujące. Historia żółwia Marcina była bardzo pouczająca.

				
1 września 2016
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

W Prywatnej Szkole Podstawowej nr 114 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Uśmiechnięci, pełni zapału, energii wróciliśmy po wakacyjnej przerwie do szkolnej rzeczywistości i naszych obowiązków, gotowi na nowe wyzwania. Po uroczystym powitaniu Pani Dyrektor wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu w wykonaniu Violetty Łabanow -akompaniament i Grzegorza Żołyniaka - bas-baryton. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi udali się na krótkie zebrania organizacyjne z wychowawcami klas.