Klasa III

20 grudnia 2019
Kiermasz Świąteczny

Wigilia klasowa to kolejne ważne wydarzenie w życiu naszej klasy. Stół uginał się wręcz od świątecznych pyszności: ciasta, pierniczki i inne słodkości. Zapach świątecznej atmosfery unosił się po całej klasie. Świąteczne dekoracje, pięknie ubrana choinka, wspólne śpiewanie kolęd oraz życzenia wprowadziły nas w podniosły nastrój. To spotkanie miało dla nas szczególny charakter, ponieważ niedługo kończymy klasę trzecią i za rok rozpoczynamy nowy etap- klasę czwartą.

				
11 grudnia 2019
Kiermasz Świąteczny

Kiermasz świąteczny organizowany co roku w naszej szkole stał się już tradycją. Jest to dla nas dzień szczególny i wyjątkowy. Przyświeca mu jedna idea- pomoc, tym którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Kiermasz jest okazją do zaprezentowania własnoręcznie przygotowanych ozdób i dekoracji świątecznych oraz wypieków kulinarnych-wszystko co kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Podczas tegorocznego kiermaszu przeprowadzona została aukcja, a całkowity dochód został przeznaczony dla chore 11- letniej dziewczynki o imieniu Nadia.

				
6 grudnia 2019
Mikołajki

Z niecierpliwością czekaliśmy na ten niezwykły moment, w którym nasz miły gość- czyli Mikołaj odwiedzi naszą klasę. Pomimo braku   białego puchu za oknem przybył do nas na czas, ku radości wszystkich obecnych. Widocznie bardzo się spieszył, gdyż wszystkie prezenty zostawił pod naszą choinką. Każdy z nas dostał miłą niespodziankę. Na zakończenie tego niesamowitego i pełnego wrażeń dnia zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. To był wyjątkowy dzień wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością. Do zobaczenia za rok święty Mikołaju!

				
20 listopada 2019
Teatr Guliwer

„Różowy Gość” w reżyserii Jakuba Krofty to tytuł spektaklu, który mieliśmy okazję zobaczyć w teatrze Guliwer. Głównym wątkiem tego przedstawienia jest niespodziewana wizyta różowego stwora, który swoim przybyciem na Ziemię wnosi sporo zamieszania w codzienne życie zwyczajnej rodziny. „Różowy Gość” uczy nas tolerancji, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych osób. To co z pozoru nas różni, nie powinno nas dzielić a łączyć.

				
12 listopada 2019
Gość w PSP 114

Naszą szkołę odwiedziły Panie Agnieszka Janc i Magdalena Zalewska, które zajmują się wolontariatem „PIES NA ZAKRĘCIE”. Podczas spotkania z uczniami Panie opowiedziały o swojej pracy i pomocy zwierzętom. Ich bezinteresowność, poświęcenie, miłość do skrzywdzonych, porzuconych zwierzaków jest godna podziwu. Wolontariat działa od 2011 r. i przez ten czas udało się pomóc i znaleźć domy wielu podopiecznym. Bohaterem spotkania był kot „FELUŚ”, który od pierwszego momentu wzbudził naszą sympatię.

				
8 listopada 2019
Akademia z okazji Święta Niepodległości

W piątek 8.11.19 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Uczniowie klasy VI w programie muzyczno- poetyckim przybliżyli nam czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli Polacy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy tej wyjątkowej, szczególnej lekcji patriotyzmu i historii.

				
2 września 2019
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Za nami uroczyste rozpoczęcie nowego  roku szkolnego. Podczas inauguracji wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu w wykonaniu wybitnych muzyków Pani  Joanny Gatniejewskiej i Pana Michała Pindakiewicza. Po zakończeniu części  artystycznej  odbyły się zebrania klasowe z wychowawcami. Wszystkim uczniom wraz z nowym rokiem szkolnym życzymy samych sukcesów, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz cudownych i wspaniałych chwil w PSP 114.