18 czerwca 2018
Artystyczne zakończenie roku w Rampie
Zgodnie z tradycją szkoły,  w Teatrze Rampa odbyły się występy dzieci, koronujące ich roczną pracę na zajęciach z tańca, muzyki oraz teatru. W programie można było obejrzeć:

1) Nagradzany spektakl klasy 4 " Jacek i Placek, czyli o dwóch takich..." w reżyserii Anny Mateckiej oraz pod opieką muzyczną Małgorzaty Ścibisz.
2) Spektakl klas 5-8 "Pan Drops i jego trupa" w reżyserii Tomasza Łysiaka.
3) Pokaz taneczny wszystkich klas.

7 czerwca 2018
Ogród botaniczny UW

14-18 maja 2018
Zielona Szkoła w Augustowie i Wilnie

W dniach 14-18 maja dzieci z klas II- VII wyjechały do Augustowa oraz Wilna na Zieloną Szkołę. Dwa pierwsze dni upłynęły nam na zwiedzaniu Pojezierza Augustowskiego, płynęliśmy statkiem, zwiedzaliśmy Kanał Augustowski, który łączy Wisłę z Bałtykiem. Główną atrakcją pobytu była jednodniowa wycieczka do Wilna, podczas której obejrzeliśmy Stare Miasto, Ostrą Bramę, cmentarz na Rossie oraz miejsce, w którym przebywał Adam Mickiewicz. Był też czas na zabawę i odpoczynek, mogliśmy korzystać z hotelowego basenu oraz spacerować po pięknym Augustowie.

5 kwietnia 2018
Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie, pierwszą siedzibę miało przy ulicy Rozbrat, my udaliśmy się do nowej siedziby Centrum Olimpijskiego, które powstało w 2006 roku. Budynek, zaprojektowany przez Bogdana Kulczyńskiego, jest ciekawym projektem nawiązującym swym wyglądem do stadionów narodowych, dyscyplin oraz znicza olimpijskiego. Obecnie w muzeum jest ponad 45 tysięcy eksponatów, wciąż ich przybywa.

25 marca 2018
Wiosenne Premiery Teatralne 2018

XXI Premiery Teatralne odbyły się 25 marca w „Promie Kultury” na ulicy Brukselskiej. Można było obejrzeć spektakl na podstawie bajek Jeana de La Fontaine’a „Konik polny i przyjaciele” w wykonaniu najmłodszych uczniów. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej przygotowali przedstawienie na podstawie legendy „Bazyliszek”. Klasa czwarta zrealizowała przedstawienie na podstawie bajki „ Jacek i Placek, czyli o dwóch takich…”, na podstawie scenariusza Cezarego Domagały, ze świetną aranżacją muzyczną Tomasza Bajerskiego.

22 marca 2018
Wyjście na spektakl "Mały Książę" Teatr Roma
Pełna poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości. MAŁY KSIĄŻĘ przypomina o tym, że „ wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Może więc warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka?

6 lutego 2018
Dzień Bezpiecznego Internetu
W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, w naszej klasie zostały przeprowadzone warsztaty połączone z oglądaniem scenek i prezentacją na ten temat. Obejrzeliśmy krótkie filmy, w których poruszone zostały problemy:

1) uzależnienia od różnego rodzajów mediów elektronicznych,

1 lutego 2018
Muzeum Narodowe

21 grudnia 2017
Muzeum Pragi

20 grudnia 2017
Kiermasz Świąteczny

Jak co roku w naszej szkole odbył się kiermasz artykułów świątecznych wykonanych przez dzieci (bombki, choinki, pierniczki, ciasta, stroiki, kartki świąteczne itd.). Dużym powodzeniem cieszyła się loteria i licytacja. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Dom Dziecka nr 15, w którym znajduje się 40 dzieci, a każde z nich zmaga się z jakąś chorobą. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie, a także w pracę na stoisku.

21 listopada 2017
Wycieczka do Wytwórni Filmowej

W dniu 21.11 wybraliśmy się do najstarszej, działającej na terenie Warszawy, wytwórni filmowej. Warsztaty w ramach projektu PLAN FILMOWY to działania o wymiarze teoretycznym i praktycznym, prowadzone przez specjalistów pracujących, na co dzień w branży filmowej, mających doświadczenie również na polu pracy z dziećmi i młodzieżą.

11-13 października 2017

4 września 2017
Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Tegoroczną uroczystość rozpoczęcia nauki w naszej szkole, uświetnił występ Pana Dariusza Górskiego, śpiewającego basem, a towarzyszyła mu Pani Violetta Łabanow -Jastrząb, Prezes Fundacji "Muzyka jest dla wszystkich", która zajmuje się szeroko pojętą edukacją muzyczną, propaguje zajęcia dla najmłodszych melomanów w formie koncertów, z aktywnym udziałem dzieci tzw.