19 czerwca 2019
Artystyczne Zakończenie Roku w teatrze Rampa

Za nami kolejne udane Artystyczne Zakończenie Roku Szkolnego PSP 114. W pierwszej części mogliśmy zobaczyć uczniów klasy VII w spektaklu pt. „Dziób w dziób” M.Prześlugi w reżyserii Pana Bartosza Mazura. Natomiast klasa VI i VIII zaprezentowała nam przedstawienie pt. „Autobus pełen bajek”. W drugiej części tego spotkania nasi uczniowie przygotowali pokaz taneczny wraz z bogatym repertuarem muzycznym.

4 kwietnia 2019
Wiosenne Premiery Teatralne 2019
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu konkursach tematycznych . Nasza szkoła ma wieloletnią tradycję uczestniczenia w konkursach teatralnych. Zgodnie z tradycją brali udział w "Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych" w Starej Prochowni.
W trakcie wielotygodniowych przygotowań i ciężkiej pracy , okazało się, że wśród naszych uczniów jest wiele osób uzdolnionych aktorsko.
Emocji podczas konkursu było co niemiara, a stres trzeba było pokonać.

20 lutego 2019
W świecie mojej pasji...
W ostatnią środę odbyło się kolejne spotkanie szkolne z cyklu "W świecie mojej pasji".
Tym razem przedstawiły swoje zainteresowania uczennice klasy IV Julia i Maja .
Dziewczęta są pasjonatkami sportu i gimnastyki artystycznej.
Wytłumaczyły zasady prawidłowego uprawiania sportu, aby ustrzec się przed kontuzją.
W pierwszej kolejności zaprezentowały w jaki sposób należy przeprowadzić rozgrzewkę.

21 grudnia 2018
Klasowe Wigilie
W przeddzień ferii świątecznych według tradycji szkolnej wszystkie klasy zorganizowały Wigilie klasowe. Każdy z uczniów przyniósł, według swojego uznania, wypieki świąteczne, słodycze, owoce, napoje etc.
Wcześniej każda z klas udekorowała swoją klasę, w większości z nich były małe choinki, które młodzieżz radością przyozdobiła.Nakryto stoły obrusami, ustawiono przyniesione produkty.
Część klas świętowała razem Wigilie,  tak jak chociażby klasa ósma z siódmą.

19 grudnia 2018
Kiermasz Świąteczny
Tegoroczny kiermasz świąteczny został przeprowadzony w środę 19 grudnia. Uczniowie przygotowywali się do niego przez kilka tygodni. Każda klasa z uwagi na cel wspierania innych w potrzebie, podeszła do tego z wielką powagą. Przygotowano na ten cel maskotki, ozdoby choinkowe, miniaturowe ozdoby, kartki świąteczne, podstawki do świec, ozdobne łańcuchy, pierniki. Praktycznie każda z klas sprzedawała swoje wyroby cukiernicze : szarlotki, serniki, ciasto czekoladowe, co cieszyło się dość dużą popularnością.

14 listopada 2018
Akademia z okazji 100-lecia niepodległości

W tym roku szkolnym obchody rocznicy odzyskania niepodległości miały szczególnie uroczystą oprawę. Akademię okolicznościową rozpoczął krótki wstęp Pana Dyrektora oraz wprowadzenie historyczne dotyczące roku 1918. Następnie obejrzeliśmy kilkuminutowy dokument historyczny telewizji polskiej "Niepodległość".

10-13 października 2018
Wycieczka do Łodzi
W dniach 10-13 października odbył się wyjazd klas 4-8 do Łodzi. Po przyjeździe do miasta udaliśmy się na ulicę Piotrkowską, na której zobaczyliśmy kilka ważnych miejsc dla miejscowej historii. Zatrzymaliśmy się przy ławeczce Juliana Tuwima, oraz zwiedziliśmy pobliskie podwórko gdzie zachowały się elementy żydowskiej kultury materialnej.

Niedaleko od tego miejsca na ulicy Piotrkowskiej 78 oglądaliśmy rzeźbę Artura Rubinsteina i zwiedziliśmy muzeum jemu poświęcone znajdujące się w przyległym budynku.

3 września 2018
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Według tradycji Szkoły Podstawowej nr 114 rozpoczęcie roku szkolnego ma charakter bardzo podniosły.

Wychowankowie, nauczyciele, dyrekcja oraz rodzice zebrali się w sali górnej przeznaczonej do wszelkiego rodzaju uroczystości i innych aktywności, które są wizytówką naszej szkoły.

Pierwszy dzień był pełen emocji i radości po ponownym spotkaniu się po zakończonych wakacjach. Owszem szkoła to obowiązek i wysiłek, który trzeba wykrzesać z siebie, ale również to radość i ciągłe niespodzianki, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.