13 stycznia 2006
Bal Karnawałowy

Przesądni uważają, że piątek trzynastego przynosi pecha. W naszej szkole jednak okazał się szczęśliwy, bo właśnie tego dnia odbył się szalony bal karnawałowy.
Uczniowie zaskoczyli wszystkich niezwykle oryginalnymi i wymyślnymi strojami. Zabawa rozpoczęła się w przepięknie udekorowanej sali teatralnej. Tęcza barw balonów i uroczo postrzępionych krepinowych łańcuchów przeniosła tancerzy do nieco baśniowego świata. Wśród starszych uczestników zabawy znaleźli się między innymi:

22 grudnia 2005
Szkolna Wigilia

To już nasza dziewiąta Wigilia dla dzieci, ich rodziców i pedagogów.
Tym razem dzieci z klasy czwartej zainscenizowały w sposób prosty, ale i bardzo pomysłowy, żłóbek z Dzieciątkiem, a rodzice Jezuska nosili codzienne ubiory. Tylko święty Józef miał swój atrybut - laskę (tu szczotka na kiju). Przy takiej inscenizacji śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

22 grudnia 2005
Wizyta w Fundacji Pomocy Dzieciom z chorobą nowotworową

Zebraną kwotą podczas świątecznego kiermaszu, postanowiliśmy wesprzeć FUNDACJĘ POMOCY DZIECIOM Z CHOROBĽ NOWOTWOROWĽ.

15 grudnia 2005
Bożonarodzeniowy Kiermasz dla dzieci chorych na raka

Najpierw pojechaliśmy do Teatru Rampa na bożonarodzeniowy koncert pt. A my do Betlejem... Po powrocie z teatru zajęliśmy się ostatecznymi przygotowaniami do kiermaszu.
Pomysł organizowania corocznego kiermaszu jest już szkolną tradycją, którą kontynuujemy. Tym razem jednak zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dzieci chore na raka. Kiermasz rozpoczął się o godzinie 14.00, wtedy też zaczęli przychodzić pierwsi goście. A było po co.
W swej ofercie uczniowie klas IV - VI przy aktywnym udziale Rodziców i Wychowawczyń przygotowali: Sprzedaż:

10 grudnia 2005
Pieczenie pierników na kiermasz bożonarodzeniowy

Prawie wszyscy z klas IV – VI wraz z wychowawczyniami zebraliśmy się w szkole, by przygotowywać się do kiermaszu bożonarodzeniowym.
Pracą przy wypieku pierniczków zajęli się wybrani uczniowie pod okiem nauczycielek. Za to dekorowaniem już upieczonych i wystudzonych pierniczków zajęli się wszyscy.
Wykorzystaliśmy do tego wcześniej przygotowane lukry, posypki, orzechy itd. Wiele mam i babć sporo musiało się napracować, by nasze pierniczki się udały. Ale w końcu cel jest szczytny. Teraz tylko czekać kiermaszu...

27 października 2005
Sprawozdanie z wycieczki do Teatru Polskiego na przedstawienie pt. "Odyseja"

Wraz kl. IV i kl. VI oraz naszymi wychowawczyniami wybraliśmy się do Teatru Polskiego na przedstawienie pod tytułem ,,Odyseja". Przedstawienie zrealizowane zostało na podstawie wspaniałego przekładu Jana Parandowskiego, a adaptacji podjął się Jarosław Kilian. Premiera "Odysei" odbyła się 1 października 2005 roku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i widzów dorosłych. Trudno wyobrazić sobie literaturę europejską bez cudownej historii o walkach pod Troją. To właśnie na jej kanwie powstała "Odyseja".

11 - 13 października 2005
Sprawozdanie z trzydniowej wycieczki szkolnej klas IV, V, VI - KRAKÓW - WIELICZKA - OJCÓW

Zakwaterowaliśmy się w hotelu GALANT w Wieliczce - pokoje bardzo nam się podobały. Po rozpakowaniu bagaży i obiedzie, wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę po podziemnym mieście -kopalni soli w Wieliczce. Wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora solankowe, oryginalne urządzenia oraz zachowane ślady prac górniczych, dają wyobrażenie o zmaganiach naszych przodków z żywiołami, o ich pracy, pasjach i wierzeniach. Doceniła to organizacja UNESCO, wpisując kopalnię na listę dziedzictwa kulturalnego.

2 września 2005
Filmowy, pierwszy dzień w szkole

Na dobry początek roku szkolnego pani Danusia i pani Beata zrobiły nam super niespodziankę. Razem z klasami IV i VI pojechaliśmy do Promenady. Wybraliśmy się na film pt. "Fantastyczna czwórka". Opowiada on o czwórce przyjaciół, która przez nieuwagę wplątała się w nieczystą grę. Później niestety musiała ponieść tego konsekwencje. Film momentami jest rzeczywiście śmieszny, ale tak naprawdę ukazuje wartość niezwykłą - przyjaźń między głównymi bohaterami, która choć wystawiona na próbę, przetrwała najgorsze chwile.