Dnia 26 maja wyjechaliśmy na wycieczkę szkolną, by zwiedzić niezwykle ciekawą - zarówno przyrodniczo jak i kulturowo - Ziemię Kłodzką.
Mieszkaliśmy w przytulnym pensjonacie "Orlik" w sąsiedztwie przepięknych, zielonych gór.
Program wycieczki był niezwykle bogaty. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Byliśmy we Wrocławiu, gdzie zobaczyliśmy słynną Panoramę Racławicką, zoo i szopkę skonstruowaną specjalnie dla dzieci (również niewidomych).
W tym roku uczniowie podczas zielonej szkoły przebywali na Ziemi Kłodzkiej. Region ten jest niezwykle interesujący pod względem historyczno-geograficznym. Podczas naszych wycieczek roztaczały się przepiękne krajobrazy pól, lasów otoczonych Górami Bardzkimi, Złotymi czy Stołowymi.
Dnia 14 maja o godzinie 12:00 klasy IV - VI wybrały się do ogrodu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, by w tym niezwykłym plenerze uczestniczyć w niepowtarzalnym spektaklu.
W przytulnej jurcie wyłożonej dywanami wysłuchaliśmy baśni afrykańskich zaprezentowanych przez artystów z grupy Studnia "O". Przy akompaniamencie egzotycznych instrumentów przenieśliśmy się w fantastyczną przestrzeń afrykańskich opowieści, których bohaterami były zarówno dzikie zwierzęta jak i zwykli mieszkańcy Afryki.
Dnia 13 maja do naszej szkoły został zaproszony gość - Pan Igor Konefał, który zajmuje się zawodowo tajnikami reklamy.
Podczas swojej prezentacji pokazywał nam jak wyglądały filmy reklamowe sprzed kilkunastu lat i jak bardzo zmieniły się do czasów obecnych. Nasz gość przedstawił nam różne rodzaje kampanii reklamowych i mobilizował wszystkich do dyskusji, by poznać nasze zdanie i wspólnie odpowiedzieć na pytanie o siłę i sposoby oddziaływania reklam na odbiorcę.
Wystawa edukacyjna pt. "Zabawy z Einsteinem" w sposób bardzo ciekawy, przybliżyła naszym uczniom teorie z dziedziny fizyki. Ekspozycja ta została przygotowana przez Museo Tridentino di Scienze Naturali we Włoszech, przy współpracy naukowców wydziału fizyki Uniwersytetu w Trydencie. Wystawa prezentowana była wcześniej w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Europie, gdzie zdobyła bardzo przychylne opinie ekspertów i publiczności.
5 lutego wszyscy uczniowie zamienili się w postaci ze swoich ulubionych bajek, baśni i filmów. Przepiękne księżniczki, przystojni żołnierze, groźne potwory czy nawet sam Lord Vader, zawitali do naszej szkoły.
Podczas tego wyjątkowego balu nie mogło zabraknąć tańców i konkursów. Najbardziej roztańczeni uczniowie - Wiktor i Paulina, rozpoczęli zabawę w rytm samby, rumby, fokstrota, walca wiedeńskiego i angielskiego. Po fantastycznym pokazie wszyscy uczniowie dołączyli do tanecznej zabawy.
27 stycznia 2008r. o godzinie 18:00 w Teatrze Animacji w Poznaniu rozpoczęła się uroczysta inauguracja XIV Ogólnopolskiego Forum Teatrów Szkolnych. Mimo tego, że Poznań przywitał swoich gości zimową, chłodną aurą, w przestrzeni gościnnego Teatru Animacji było niezmiennie barwnie i wesoło. Wszystko za sprawą młodych artystów, którzy natchnieni pięknem literatury i magią teatru prezentowali na scenie swoje przedstawienia (nagrodzone już wcześniej na szczeblach wojewódzkich).
Uroczysta Wigilia z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli to nasza szkolna tradycja. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku zebraliśmy się w naszej artystycznej auli by życzyć wszystkim wspaniałych świąt Bożego Narodzenia i podzielić się opłatkiem.
Po życzeniach świątecznych złożonych przez dyrekcję nastąpiła część artystyczna . Jasełka w wykonaniu naszych uczniów. Po występach, nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Wszyscy uczniowie udowodnili, że są znakomitymi kolędownikami.
O ważności zmysłów łatwo przekonać się obcując ze sztuką. W galerii - szczególnie prezentującej sztukę współczesną - wiele rzeczy może wydawać się brzydkich, bądź niezrozumiałych. Oglądający mogą różnie odbierać kolor i formę. Wiąże się z tym klimat miejsca, a dokładniej oświetlenie, muzyka czy zapach. W rzeczywistości nasze zmysły są zawodne, ponieważ ulegamy wielu złudzeniom. Każdy człowiek jest inny i inaczej odbiera otaczający go świat. Osoby głuchonieme bądź niewidzące mają bardziej wyczulone pewne zmysły i dzięki nim lepiej radzą sobie w życiu.
W przeddzień listopadowego święta, pełnego zadumy nad nieuchronnością przemijania, postanowiliśmy wybrać się na spacer po starym cmentarzu powązkowskim. Chcieliśmy wspomnieć i oddać hołd wielkim ludziom z kręgu kultury, polityki i sportu, którzy odeszli na zawsze pozostawiając trwały ślad w historii i pamięci narodu.
Sobotnie spotkanie ze sztuką dla klasy IV, V oraz VI rozpoczęło się o godzinie 19.00. Atmosfera Teatru Wielkiego podsycała w nas uczucie ekscytacji i ciekawości. Do wyjścia przygotowywaliśmy się przez dwa tygodnie. Słuchaliśmy muzyki Piotra Czajkowskiego, rozmawialiśmy o jego życiu i twórczości. Kasia i Gabrysia przyniosły nawet stroje baletowe, by pokazać nam podstawowe pozycje w tańcu klasycznym.
W miniony czwartek - tuż po ostatnich zajęciach - sala teatralna przeistoczyła się w wesołą przestrzeń wypełnioną gwarem i zabawą. Kolorowe dekoracje pieczołowicie zrobiła klasa piąta, która objęła patronat nad inicjatywą wieczorku integracyjnego i przygotowała z tej okazji wiele ciekawych i widowiskowych konkursów.
Ideą spotkania klas IV-VI było powitanie nowoprzybyłych uczniów i wspólna zabawa, dzięki której topnieją wszelkie lody, a koleżeńskie relacje nabierają innego, barwnego wymiaru.
Dnia 3 września 2007 r. w sali teatralnej odbyło się powitanie nowego roku szkolnego, którego szczególny charakter zilustrowany został koncertem w wykonaniu wybitnych interpretatorów muzyki klasycznej: Pani Agnieszki Cypryk (skrzypce) i Pana Janusza Raczyńskiego (gitara). Wystąpienie duetu muzycznego poprzedziła Pani Dyrektor, która w swojej przemowie wyraziła moc serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i realizacji celów na nadchodzące miesiące nauki dla wszystkich dzieci uczęszczających do naszej szkoły.