Klasa V

21 stycznia 2020
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

Klasy młodsze uczestniczyły w warsztatach na temat warzyw, ich pochodzenia, morfologii i pożytecznych, prozdrowotnych właściwości. Spacer po ogrodzie pozwolił nam przyjrzeć się pierwszym oznakom nadchodzącej wiosny. Krzewy i drzewa wypuszczały już pąki, a niektóre nawet już kwiaty.

 

				
11 grudnia 2019
Kiermasz Świąteczny

W tym roku na pomoc dla ciężko chorej dziewczynki uzbieraliśmy na kiermaszu wyjątkowo dużo pieniędzy: prawie 5 tysięcy złotych. To miłe, że wspólnym wysiłkiem przygotowaliśmy kiermasz pełen pięknych, pracowicie wykonanych ozdób świątecznych, dekoracji, upieczonych ciast i bożonarodzeniowych przysmaków. Dziękujemy rodzicom, dziadkom, innym członkom rodzin za pomoc, dzieciom za zaangażowanie i zapał przy wykonywaniu ozdób, przygotowaniu sali i prowadzeniu stoisk, loterii i licytacji.  Kieruje nami wzniosły cel: pomoc drugiej osobie.

 

				
6 grudnia 2019
Mikołajki

W tym roku każdy z nas dostał od Mikołaja swój zamówiony prezent. Dla dziewcząt były jednorożce, pluszaki, kocyki, dziecięce kosmetyki a dla chłopaków mini skateboardy, model samolotu, notes, książka i inne ciekawe drobiazgi. Każdy mógł nacieszyć się swoim prezentem. Przy okazji Mikołajek ozdobiliśmy świątecznie salę i wykonaliśmy ozdoby na kiermasz.

 

				
29 listopada 2019
Andrzejki

Zgodnie z tradycją koniec listopada to czas andrzejkowych wróżb. Dzieci chętnie uczestniczyły w tej starej zabawie, przypomniały sobie wiele dawnych polskich imion. 

 

W tym roku w naszej klasie urządziliśmy sobie andrzejkowe wróżby. Razem z dziewczynami wycięłyśmy z papieru serce i pisaliśmy na nim imiona chłopaków, nie tylko z naszej klasy. Wymyśliłyśmy chyba ze trzydzieści. Potem nakłuwałyśmy szpilką te imiona. Każda a nas trafiła jakieś imię.  Chłopcy robili to samo. Było dużo śmiechu.

 

				
20 listopada 2019
Warsztaty filmowe w kinie Luna

Tematem warsztatów organizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej było przedstawienie uczniom ważniejszych gatunków filmowych. Omówienie każdego gatunku poparte zostało fragmentami filmów. Po lekcji dzieci obejrzały film fantasy „BFG Bardzo Fajny Gigant”                      o przeplatanej humorystycznymi scenami odwiecznej walce dobra ze złem.

				
12 listopada 2019
Pies na zakręcie

Jak co roku w listopadzie w szkole prowadzona jest zbiórka karmy, zabawek i legowisk dla bezdomnych zwierząt. W tym roku postanowiliśmy nawiązać współpracę z fundacją „Pies na zakręcie”. Nie prowadzi ona typowego schroniska dla zwierząt lecz w tymczasowych domach swoich wolontariuszy przygotowuje bezdomne zwierzęta do adopcji. Właśnie 12.11. wolontariuszki z tej organizacji wraz ze swoimi podopiecznymi odwiedziły naszą szkołę, by opowiedzieć o swojej działalności. 

				
8 listopada 2019
Uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

W tym roku cała szkoła odśpiewała hymn Polski a następnie uczniowie przedstawili teksty, wiersze i zaśpiewali pieśni związane z rocznicą niepodległości. Ale najważniejsza dla nas wszystkich jest pamięć o tych, którzy oddali życie za to, abyśmy mogli żyć w wolnej ojczyźnie.

				
9-11 października 2019
Wycieczka do Puszczy Białowieskiej

Tym razem za cel podróży wybraliśmy Puszczę Białowieską –miejsce słynące z dziewiczej, nie dotkniętej ludzką ręką przyrody, będące inspiracją dla pisarzy, malarzy, czy fotografów. Nasz pobyt był niezwykle atrakcyjny i choć trwał tylko trzy dni to zobaczyliśmy wiele.

				
2 września 2019
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

W tym roku wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu muzyki poważnej. Duet stanowili muzycy grający na gitarze klasycznej oraz flecie poprzecznym. Wysłuchaliśmy trzech nastrojowych, bardzo spokojnych utworów. Po koncercie miały miejsce zebrania klasowe. Życzymy dzieciom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.