Klasa VI

21 czerwca 2008
Oczami uczniów - Szóstoklasiści żegnają się z PSP114

Gdy kilka lat temu jako grupa sześciolatków po raz pierwszy weszliśmy do budynku PSP 114, nikt nie spodziewał się, że będziemy aż tak oryginalną i niepowtarzalną klasą. Nikt nie przypuszczał też, ile ciekawych rzeczy wydarzy się z naszym udziałem...Nikt też nie wyobrażał sobie dzisiejszego dnia - dnia rozstania.

Na początku nie przyciągaliśmy uwagi - zwyczajna zerówka, potem pierwsza klasa, jak każda inna. Niektórzy się uczyli, inni; nie - słowem, jak to w klasie. Jednak było wiadomo, że kiedyś ten błogi stan się skończy.

				
26-30 maja 2008
Zielona szkoła - wyjazd do Kotliny Kłodzkiej

W tym roku uczniowie podczas zielonej szkoły przebywali na Ziemi Kłodzkiej. Region ten jest niezwykle interesujący pod względem historyczno-geograficznym. Podczas naszych wycieczek roztaczały się przepiękne krajobrazy pól, lasów otoczonych Górami Bardzkimi, Złotymi czy Stołowymi.

				
18 kwietnia 2008
Oczami uczniów - spotkanie z prof. Waldemarem Dziakiem.

Dnia 18 kwietnia 2008r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć Pana Waldemara Dziaka, znanego pod pseudonimem Waldemar Ogiński. Jest to człowiek wielu zawodów - rektor prywatnej uczelni, dziennikarz i podróżnik specjalizujący się w kulturze Dalekiego Wschodu.

Największą część swojego wystąpienia nasz gość poświęcił Chinom. Przybliżył nam wiele ciekawych informacji na temat tradycyjnej kuchni tego kraju oraz wielu innych, egzotycznych obyczajów.

				
3 kwietnia 2008
Oczami uczniów - spotkanie z red. Markiem Lipińskim.

Dnia 3 kwietnia 2008r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Pana Marka Lipińskiego, który jest redaktorem Polskiego Radia. Ten niezwykle doświadczony dziennikarz opowiadał o historii radia od jego powstania poprzez pierwsze odbiorniki, aż po najnowsze osiągnięcia.

				
3 marca 2008
Interaktywna wystawa edukacyjna "Zabawy z Einsteinem" w Pałacu Kultury i Nauki.

Wystawa edukacyjna pt. "Zabawy z Einsteinem" w sposób bardzo ciekawy, przybliżyła naszym uczniom teorie z dziedziny fizyki. Ekspozycja ta została przygotowana przez Museo Tridentino di Scienze Naturali we Włoszech, przy współpracy naukowców wydziału fizyki Uniwersytetu w Trydencie. Wystawa prezentowana była wcześniej w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Europie, gdzie zdobyła bardzo przychylne opinie ekspertów i publiczności.

				
5 lutego 2008
Bal przebierańców w PSP 114!

5 lutego wszyscy uczniowie zamienili się w postaci ze swoich ulubionych bajek, baśni i filmów. Przepiękne księżniczki, przystojni żołnierze, groźne potwory czy nawet sam Lord Vader, zawitali do naszej szkoły.

Podczas tego wyjątkowego balu nie mogło zabraknąć tańców i konkursów. Najbardziej roztańczeni uczniowie - Wiktor i Paulina, rozpoczęli zabawę w rytm samby, rumby, fokstrota, walca wiedeńskiego i angielskiego. Po fantastycznym pokazie wszyscy uczniowie dołączyli do tanecznej zabawy.

				
27 stycznia 2008
Warsztaty teatralne w Poznaniu - "Ogólnopolskie Forum Teatrów Szkolnych".

27 stycznia 2008r. o godzinie 18:00 w Teatrze Animacji w Poznaniu rozpoczęła się uroczysta inauguracja XIV Ogólnopolskiego Forum Teatrów Szkolnych. Mimo tego, że Poznań przywitał swoich gości zimową, chłodną aurą, w przestrzeni gościnnego Teatru Animacji było niezmiennie barwnie i wesoło. Wszystko za sprawą młodych artystów, którzy natchnieni pięknem literatury i magią teatru prezentowali na scenie swoje przedstawienia (nagrodzone już wcześniej na szczeblach wojewódzkich).

				
21 grudnia 2007
Wigilia w PSP 114.

Uroczysta Wigilia z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli to nasza szkolna tradycja. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku zebraliśmy się w naszej artystycznej auli by życzyć wszystkim wspaniałych świąt Bożego Narodzenia i podzielić się opłatkiem.

Po życzeniach świątecznych złożonych przez dyrekcję nastąpiła część artystyczna . Jasełka w wykonaniu naszych uczniów. Po występach, nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Wszyscy uczniowie udowodnili, że są znakomitymi kolędownikami.

				
28 listopada 2007
Oczami uczniów - Warsztaty w Centrum Sztuki Współczesnej. Po co nam zmysły?

O ważności zmysłów łatwo przekonać się obcując ze sztuką. W galerii - szczególnie prezentującej sztukę współczesną - wiele rzeczy może wydawać się brzydkich, bądź niezrozumiałych. Oglądający mogą różnie odbierać kolor i formę. Wiąże się z tym klimat miejsca, a dokładniej oświetlenie, muzyka czy zapach. W rzeczywistości nasze zmysły są zawodne, ponieważ ulegamy wielu złudzeniom. Każdy człowiek jest inny i inaczej odbiera otaczający go świat. Osoby głuchonieme bądź niewidzące mają bardziej wyczulone pewne zmysły i dzięki nim lepiej radzą sobie w życiu.

				
31 października 2007
Spacer po Powązkach.

W przeddzień listopadowego święta, pełnego zadumy nad nieuchronnością przemijania, postanowiliśmy wybrać się na spacer po starym cmentarzu powązkowskim. Chcieliśmy wspomnieć i oddać hołd wielkim ludziom z kręgu kultury, polityki i sportu, którzy odeszli na zawsze pozostawiając trwały ślad w historii i pamięci narodu.

				
20 października 2007
,,Jezioro Łabędzie" w Teatrze Wielkim

Sobotnie spotkanie ze sztuką dla klasy IV, V oraz VI rozpoczęło się o godzinie 19.00. Atmosfera Teatru Wielkiego podsycała w nas uczucie ekscytacji i ciekawości. Do wyjścia przygotowywaliśmy się przez dwa tygodnie. Słuchaliśmy muzyki Piotra Czajkowskiego, rozmawialiśmy o jego życiu i twórczości. Kasia i Gabrysia przyniosły nawet stroje baletowe, by pokazać nam podstawowe pozycje w tańcu klasycznym.

				
13 września 2007
Wieczorek Integracyjny klas IV-VI

W miniony czwartek - tuż po ostatnich zajęciach - sala teatralna przeistoczyła się w wesołą przestrzeń wypełnioną gwarem i zabawą. Kolorowe dekoracje pieczołowicie zrobiła klasa piąta, która objęła patronat nad inicjatywą wieczorku integracyjnego i przygotowała z tej okazji wiele ciekawych i widowiskowych konkursów.

Ideą spotkania klas IV-VI było powitanie nowoprzybyłych uczniów i wspólna zabawa, dzięki której topnieją wszelkie lody, a koleżeńskie relacje nabierają innego, barwnego wymiaru.

				
3 września 2007
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2007/2008

Dnia 3 września 2007 r. w sali teatralnej odbyło się powitanie nowego roku szkolnego, którego szczególny charakter zilustrowany został koncertem w wykonaniu wybitnych interpretatorów muzyki klasycznej: Pani Agnieszki Cypryk (skrzypce) i Pana Janusza Raczyńskiego (gitara). Wystąpienie duetu muzycznego poprzedziła Pani Dyrektor, która w swojej przemowie wyraziła moc serdecznych życzeń wszelkiej pomyślności i realizacji celów na nadchodzące miesiące nauki dla wszystkich dzieci uczęszczających do naszej szkoły.