Klasa VI

24 czerwca 2010
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Dnia 24 czerwca 2010r. wszyscy uczniowie - wraz z rodzicami i nauczycielami - świętowali zakończenie pracowitego roku szkolnego. Tradycyjnie już mieliśmy przyjemność gościć w Teatrze Rampa, którego życzliwa Dyrekcja udostępniła nam swoją scenę.

Uroczysta gala została podzielona na dwie części: artystyczną, podczas której uczniowie prezentowali swoje umiejętności z zakresu recytacji, śpiewu, tańca i gry aktorskiej oraz część oficjalną - przeznaczoną na wręczenie upragnionych świadectw i wyróżnień.

				
15 czerwca 2010
Wyjście do kina

Dnia 15 czerwca 2010r. wybraliśmy się na film pt. "Niania i wielkie bum". Wspólnym wyjściem do kina chcieliśmy uczcić zbliżający się koniec roku szkolnego. Przy wyborze filmu kierowaliśmy się potrzebą lekkiej rozrywki, która pozwoliłaby rozładować całoroczne zmęczenie obowiązkami szkolnymi.

				
24-28 maja 2010
Zielona Szkoła

W ostatnim tygodniu maja wyjechaliśmy na Zieloną Szkołę. Celem naszej podróży była Jastrzębia Góra, gdzie byliśmy zakwaterowani. Po drodze zwiedziliśmy Malbork pierwotnie zwany Marienberg. Zamek w Malborku zbudowany został przez Krzyżaków. Był siedzibą Wielkiego Mistrza i stolicą państwa krzyżackiego. Najbardziej zainteresowały mnie malowidła na sklepieniu, które przedstawiały walczące diabły i jednorożce. Ta osobliwa symbolika dotyczyła odwiecznej walki dobra ze złem.

				
12 maja 2010
Wycieczka do Muzeum Techniki

Dnia 12 maja wybraliśmy się do Muzeum Techniki na lekcję pt. "Fizyka jest ciekawa". Dla większości z nas była to pierwsza okazja, by zgłębić tajniki tej wymagającej i niezwykle ciekawej dziedziny.

Ze szkoły wyszliśmy około godziny 9:00 rano. Zwartą grupą dotarliśmy na przystanek, z którego autobusem dojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki.

				
26 kwietnia 2010
Wieczór artystyczny "Sztuka jest w nas"

Dnia 26 kwietnia 2010r. w Teatrze Rampa mieliśmy okazję zaprezentować program artystyczny, w którym uczestniczyli niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na scenie zobaczyć można było wybrane scenki z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Oprócz tego śpiewaliśmy piosenki wspomnianego autora, a także utwory z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

				
14 kwietnia 2010
"Z archeologią za pan brat" - Wycieczka do Muzeum Narodowego

Dnia 14 kwietnia 2010r. wybraliśmy się na kolejne zajęcia edukacyjne organizowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Tym razem chcieliśmy poznać tajniki pracy archeologów i spróbować swoich sił w tej dziedzinie podczas warsztatów praktycznych.

Lekcja prowadzona przez panią przewodnik była bardzo ciekawa. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o sposobach wydobywania, a następnie opisywania prawdziwych skarbów kultury, które przez wieki spoczywają w ziemi lub pod piaskami pustyni.

				
25 marca 2010
Wycieczka szóstoklasistów

Dnia 25 marca 2010r. całą klasą wybraliśmy się na niezapomnianą wycieczkę organizowaną tradycyjnie tuż przed sprawdzianem kończącym edukację w szkole podstawowej. Program tej niecodziennej wyprawy przygotowaliśmy wraz z wychowawczynią w oparciu o nasze upodobania i pomysły.

				
16 marca 2010
Wycieczka do Muzeum Narodowego

Dnia 16 marca byliśmy na wycieczce w Muzeum Narodowym. Uczestniczyliśmy w lekcji pt. "Człowiek w sztuce. Od narodzin do śmierci". Zajęcia te, prowadzone przez panią przewodnik, były niezwykle ciekawe.

Na początku dowiedzieliśmy się, że portrety malowane były osobom bogatym, ponieważ wykonanie takiego dzieła na zamówienie było bardzo kosztowne. Można było malować portrety przedstawiające popiersia lub całą postać. Powstawanie tych dzieł sztuki łączyło się z ważnymi wydarzeniami takimi jak: narodziny dziecka, ślub lub pogrzeb.

				
15 lutego 2010
Wycieczka do Wilanowa

W poniedziałek - tuż po feriach zimowych - klasy IV-VI wybrały się na wycieczkę do królewskiego pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. "Mitologia na usługach króla" była tematem lekcji muzealnej, w której uczestniczyliśmy.

				
26 stycznia 2010
Bal karnawałowy

Koniec pierwszego semestru - tradycyjnie już - uwieńczony został długo oczekiwanym balem. Na ten jeden, niezwykły dzień szkoła zmieniła się w barwną, karnawałową przestrzeń wypełnioną muzyką i gwarem fantastycznych postaci. W każdym zakamarku szkolnym: na korytarzu, stołówce czy w salach lekcyjnych - zamiast uczniów - wesołe gromadki przebierańców. Każda postać robiła ogromne wrażenie. Wśród tłumu można było spotkać m.in. kosmitkę, czarownicę, muszkieterów, księżniczki, zabawnego gitarzystę, a nawet rzeźnika ze sznurem kiełbasek na szyi.

				
22 stycznia 2010
Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

W piątek 22 stycznia 2010 r. klasy IV-VI pojechały do Muzeum Etnograficznego na wystawę Szopek Krakowskich. Oprowadzała nas przewodniczka, która przedstawiła historię powstania szopek. Mówiła też o sposobie ich wykonywania oraz o tradycji kolędowania, która jest niezmiernie stara i bogata na ziemiach polskich.

Szopki były naprawdę piękne. Wszyscy byliśmy zdumieni misternym sposobem ich wykonania. Każda budowla imponowała bogactwem detali, które stanowiły o jej oryginalności i urodzie.

				
9 stycznia 2010
Z wizytą w schronisku dla zwierząt..

Dnia 9 stycznia 2010r. zakończyliśmy akcję pomocy bezdomnym zwierzętom. Wraz z wychowawczynią i mamą Krysi Górnickiej pojechaliśmy do schroniska w Józefowie. Zgromadzone dary z trudem zmieściły się w dwóch obszernych bagażnikach samochodowych. Mimo trudnej pogody nasz konwój dotarł na miejsce i mogliśmy spotkać zwierzęta, dla których zorganizowaliśmy ogólnoszkolną akcję.

				
21 grudnia 2009
Przedświąteczna wyprawa do kina

Tuż przed nadejściem Świąt Bożego Narodzenia - 21 grudnia 2009r. - wybraliśmy się do kina, by obejrzeć ekranizację klasycznej powieści Karola Dickensa pt. "Opowieść Wigilijna". Nie ma chyba wspanialszego sposobu, by poczuć atmosferę bożonarodzeniową, a co najistotniejsze przypomnieć sobie szlachetne wartości, które budzą się w sercach ludzi pod wpływem świątecznych refleksji i ogólnie panującej życzliwości.

				
10 grudnia 2009
Świąteczny kiermasz.

W czwartek, 10 grudnia 2009 roku w sali teatralnej został zorganizowany coroczny KIERMASZ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, który zadedykowaliśmy dzieciom potrzebującym wsparcia.

Przygotowania były niezwykle intensywne. Efektem wspólnego zaangażowania uczniów i nauczycieli było mnóstwo niepowtarzalnych, ręcznie robionych drobnostek. Na stoiskach można było znaleźć ozdoby choinkowe [bombki, ceramiczne gwiazdki, papierowe aniołki i łańcuchy], a także nastrojowe lampioniki oraz figurki świątecznych aniołów i wesołych bałwanków.

				
4 listopada 2009
Wizyta Bractwa Rycerskiego KERIN

Dnia 4 listopada 2009r. naszą szkołę odwiedziło dwóch członków Bractwa Rycerskiego Kerin. Dzielni rycerze przedstawili zafascynowanym dzieciom wiele faktów historycznych, ilustrując swoje opowieści przedmiotami pochodzącymi z czasów szlacheckich.

				
12-14 października 2009
Zielona Szkoła

Dnia 12 października 2009 roku wyruszyliśmy - grupą złożoną z uczniów klas III-VI - na trzydniową wycieczkę na Mazury. Pierwszy dzień przeznaczyliśmy na dojazd do hotelu, który znajdował się w niezwykle malowniczej miejscowości wypoczynkowej nad Jeziorem Niegocin, nieopodal Giżycka. Po rozpakowaniu bagaży i obfitej kolacji udaliśmy się na spacer po okolicy.

				
15 września 2009
Wycieczka do Muzeum Techniki

Dnia 15 września wybraliśmy się do Muzeum Techniki na wystawę poświęconą historii szpiegostwa i technik, które ułatwiały agentom realizację tajnych misji.

				
1 września 2009
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

Nieubłaganie słoneczny czas beztroskich wakacji dobiegł końca. Z nadejściem września rozpoczął się kolejny rok szkolny. Przed uczniami naszej szkoły otwiera się nowa przestrzeń pełna ciekawych wyzwań i pasjonujących odkryć kolejnych obszarów wiedzy.