Klasa VI

21 stycznia 2020
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie - 21 stycznia 2020
 
Dnia 21 stycznia 2020 pojechaliśmy autokarem do Ogrodu Botanicznego. Towarzyszyły nam również inne klasy. Nasza klasa miała na początku wykład o różnych roślinach. Mogliśmy zobaczyć najgrubsze drzewo  na świece - Cyprys Meksykański, ponadto Bukietnicę Arnolda, żywe kamienie i wiele innych rozmaitych roślin. Potem sami robiliśmy preparaty ze szczątków roślin. Ja zrobiłam preparat z nasion paprotnika. Oglądaliśmy je pod mikroskopem.
				
11 grudnia 2019
Kiermasz Świąteczny
Zgodnie z tradycją, jak co roku, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły brali udział w Kiermaszu Świątecznym, podczas którego sprzedawano całe mnóstwo ręcznie przygotowywanych  przedmiotów. W wykonanie ich dzieci włożyły  wiele godzin pracy oraz dużo serca. 
Zwłaszcza, iż dochód z zebranych podczas kiermaszu środków został przeznaczony na szczytny cel charytatywny. Zaangażowanie uczniów oraz ich pasja twórcza były godne podziwu. 
 
				
6 grudnia 2019
Mikołajki
Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki klasowe. Uczniowie obdarowywali się prezentami, spędzali czas na różnego rodzaju zabawach, grali w planszówki i oglądali filmy. Ponadto dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne brały udział w Mikołajkach tanecznych, które także dostarczyły im świetnej zabawy i możliwości przeżycia niezapomnianych chwil. Dzieci nie kryły entuzjazmu i pozytywnego zaskoczenia podczas wręczania i
otrzymywania prezentów. 
 
				
12 listopada 2019
Pomagamy zwierzętom
Dnia 12 listopada naszą szkołę odwiedziły Panie wolontariuszki, aby opowiedzieć uczniom o akcji "Pies na zakręcie".
Powiązana jest ona ze zbiórką na rzecz potrzebujących zwierząt. W akcji tej aktywnie uczestniczą dzieci z wszystkich klas.  Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze wzruszającymi losami zwierząt, które są podopiecznymi Pań wolontariuszek oraz dowiedzieć się, co należy uczynić, żeby pomóc czworonożnym pupilom, szukającym nowych właścicieli.
 
 
				
8 listopada 2019
Apel - Dzień Niepodległości
W dniu 8 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Uroczystym Apelu, poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości. 
Dzieci z klasy VI miały zaszczyt zaprezentować specjalnie stworzony na tę okazję występ artystyczny, na który składały się takie elementy, jak chociażby recytacja poezji oraz śpiewanie pieśni o tematyce niepodległościowej. Oprócz tego dzieci brały udział w ogólnopolskiej akcji
				
9-11 października 2019
Brązowa Szkoła - Wyprawa do Białowieży
W dniach 9 - 11 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do serca Puszczy Białowieskiej - urokliwej Krainy Żubra.
Klasy IV - VIII  miały sposobność zapoznać się z bogactwem tamtejszej fauny i flory oraz  kultury i tradycji, a także zwiedzić wiele interesujących miejsc w okolicy Białowieży. Uczniowie brali również udział w warsztatach kulinarnych i poznawali tajniki  rzemiosła kowalskiego. Dzieci nie kryły swego entuzjazmu:
 
				
2 września 2019
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020
Dnia 2 września w naszej szkole odbyło się  Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019 / 2020.
Od samego rana uczniowie wraz z rodzicami gromadzili się w budynku szkoły, aby zająć czekające
na nich miejsca. Emocje udzielały się wszystkim, gdyż uczniowie po  ponad dwóch miesiącach
wakacyjnego odpoczynku mieli ponownie sposobność zobaczyć swoje koleżanki, kolegów oraz nauczycieli.