Klasa VII

21 stycznia 2020
Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

         Uczniowie klasy 7 wzięli udział w zajęciach biologicznych, które przeprowadzone zostały na podstawie gatunków dostępnych w Ogrodzie. Oprócz warsztatów dzieci spacerowały po Ogrodzie Botanicznym. Pogoda była iście wiosenna.

				
11 grudnia 2019
Kiermasz Świąteczny

Zgodnie z tradycją naszej szkoły i w tym roku zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny. Uczniowie przygotowali piękne dekoracje. Nie zabrakło pysznych ciast i wyjątkowych przedmiotów na licytację. Zebrane pieniądze przekazujemy najbardziej potrzebującym.

				
Grudzień 2019
Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

        Uczniowie klasy 7 i 8 po raz trzeci wybrali się na uniwersytecki wykład z fizyki. Temat wykładu ,,Jak płynie prąd?’’,  zakończył cykl spotkań z fizyką na Uniwersytecie Warszawskim w tym roku szkolnym.

      Wykłady z fizyki były bardzo interesujące. Ostatni temat był o prądzie. Obserwowaliśmy bardzo dużo eksperymentów, co czyniło wykład o wiele ciekawszym. Cała klasa uważnie słuchała i była bardzo zainteresowana.

				
12-19 listopada 2019
Zbiórka-Pies na Zakręcie

Od 12 do 19 listopada trwa zbiórka darów na schronisko dla zwierząt. W związku z tym w naszej szkole gościliśmy Panią Agnieszkę Janc oraz Panią Magdalenę Zalewską reprezentujące wolontariat ,,Pies na zakręcie’’.  Panie opowiadały o sposobach pomocy zwierzętom.

				
16 października 2019
Wykład z Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim

Uczniowie klasy 7 i 8 udali się na spotkanie do Uniwersytetu Warszawskiego pt.,, Czy można zrozumieć Zasady Dynamiki Newtona w trakcie jednego wykładu?’’ Jest to pierwsze z trzech zaplanowanych wykładów na Wydziale Fizyki.

				
9-11 października 2019
Wycieczka do Puszczy Białowieskiej

Uczniowie klas 4 – 8 wyjechali do wschodniej części Polski, aby podziwiać jesień w pięknej Puszczy Białowieskiej. To jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie oraz królestwo największego ssaka – żubra. Wszyscy mieliśmy okazję do bliskiego kontaktu z przyrodą i kulturą Podlasia. 

				
27 września 2019
Wyjście do kina

Uczniowie klas 5 – 8 wybrali się do kina na film pt. ,,Legiony’’. Jest to opowieść o przyjaźni, marzeniach, dorastaniu w trudnych czasach i gorącym uczuciu. W tle toczy się wojna o wolną Polskę.

         W piątek 27 września poszliśmy do kina na ,,Legiony’’. Film był o wojnie i było trochę drastycznych scen, które mi się nie podobały, ale na szczęście był też wątek miłosny. Według mnie film był bardzo interesujący i każdemu polecam go obejrzeć.

				
26 września 2019
Dzień Języków

Corocznie 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Tego dnia każda klasa reprezentowała inny kraj. Ma to na celu promowanie nauki języków obcych oraz poznawanie różnorodności kulturowej.

				
2 września 2019
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

           Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego rozpoczęła się występem wspaniałych muzyków – Joanny Gatniejewskiej (flet) oraz Michała Pindakiewicza (gitara). Następnie wszyscy uczniowie, rodzice i wychowawcy udali się do swoich klas, aby omówić najważniejsze kwestie organizacyjne.