Klasa VIII

21 stycznia 2020
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

Klasy starsze uczestniczyły w warsztatach, na które składała się multimedialna prezentacja wprowadzająca uczniów w świat roślin oraz część laboratoryjna, w której młodzież przygotowywała samodzielnie mikroskopowe preparaty. Podczas słonecznego spaceru po ogrodzie, będącego dopełnieniem warsztatów, można było dostrzec pierwsze oznaki wiosny.

 

				
11 grudnia 2019
Kiermasz Świąteczny

W tym roku na pomoc dla ciężko chorej dziewczynki uzbieraliśmy na kiermaszu wyjątkowo dużo pieniędzy: prawie 5 tysięcy złotych. To miłe, że wspólnym wysiłkiem przygotowaliśmy kiermasz pełen pięknych, pracowicie wykonanych ozdób świątecznych, dekoracji, upieczonych ciast i bożonarodzeniowych przysmaków. Dziękujemy rodzicom, dziadkom, innym członkom rodzin za pomoc, dzieciom za zaangażowanie i zapał przy wykonywaniu ozdób, przygotowaniu sali i prowadzeniu stoisk, loterii i licytacji.  Kieruje nami wzniosły cel: pomoc drugiej osobie.

 

				
6 grudnia 2019
Mikołajki

W tym roku każdy z nas dostał od Mikołaja swój zamówiony prezent. Dla dziewcząt były pluszaki,  świece świąteczne, kosmetyki a dla chłopaków karty prezentowe, modele, gry, książki i inne ciekawe drobiazgi. Każdy mógł nacieszyć się swoim prezentem. Przy okazji Mikołajek ozdobiliśmy świątecznie salę i wykonaliśmy ozdoby na kiermasz świąteczny.

 

				
Październik-grudzień 2019
Cykl wykładów z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim

Uczestniczyliśmy w cyklu trzech wykładów z fizyki. Pierwszy z nich, z dynamiki, dotyczył wpływu siły na ruch ciał. Szczególny nacisk położono na wektorowy aspekt prędkości oraz siły. Było na nim stosunkowo mało eksperymentów. W czasie drugiego wykładu omawiano przepływ energii cieplnej i badano wpływ różnicy temperatur na dynamikę tego procesu. Wykład obfitował w  wiele ciekawych pokazów między innymi z ciekłym azotem. Trzeci wykład poświęcony był zjawisku przepływu prądu.

				
12 listopada 2019
Pies na zakręcie

Jak co roku w listopadzie w szkole prowadzona jest zbiórka karmy, zabawek i legowisk dla bezdomnych zwierząt. W tym roku postanowiliśmy nawiązać współpracę z fundacją „Pies na zakręcie”. Nie prowadzi ona typowego schroniska dla zwierząt lecz w tymczasowych domach swoich wolontariuszy przygotowuje bezdomne zwierzęta do adopcji. I właśnie 12.11. wolontariuszki z tej organizacji wraz ze swoimi podopiecznymi odwiedziły naszą szkołę, by opowiedzieć o swojej działalności. 

				
8 listopada 2019
Uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

W tym roku cała szkoła odśpiewała hymn Polski a następnie uczniowie przedstawili teksty, wiersze i zaśpiewali pieśni związane z rocznicą niepodległości. Ale najważniejsza dla nas wszystkich jest pamięć o tych, którzy oddali życie za to, abyśmy mogli żyć w wolnej ojczyźnie.

				
9-11 października 2019
Wycieczka do Puszczy Białowieskiej

Tym razem za cel podróży wybraliśmy Puszczę Białowieską – miejsce słynące z dziewiczej, nie dotkniętej ludzką ręką przyrody, będące inspiracją dla pisarzy, malarzy, czy fotografów. Nasz pobyt był niezwykle atrakcyjny i choć trwał tylko trzy dni to zobaczyliśmy wiele.

				
27 września 2019
Wyjście do kina na Legiony

Na dzień przed wyjściem na seans filmowy w szkole odbyło się spotkanie ze współscenarzystą Tomaszem Łysiakiem, które przygotowało uczniów do udziału w projekcji. Film jest przypomnieniem historycznych chwil związanych z działaniami polskiego wojska walczącego  jeszcze w ramach Cesarstwa Austro-Węgierskiego z oddziałami armii carskiej. Ukazano patriotyczne postawy ułanów, którzy ojczyznę i honor cenili bardziej niż życie. Mimo niektórych dość drastycznych scen, film bardzo podobał się dzieciom.

				
26 września 2019
Dzień Języków

W tym roku Dzień Języków organizowany był w poszczególnych klasach. Każdej klasie przydzielony został kraj, którego kultura, język oraz zwyczaje były przedmiotem prezentacji. Klasa 8 reprezentowała Rosję. Poszczególne grupy uczniów przedstawiły poprzez prezentacje lub gazetkę ścienną kolejne dziedziny życia Rosji. Było więc rosyjskie malarstwo, literatura, muzyka ludowa, charakterystyczne ludowe pamiątki oraz bardzo dokładnie omówione kulinaria /z podziałem na poszczególne okresy historyczne i degustacją/.

				
2 września 2019
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

W tym roku wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu muzyki poważnej. Duet stanowili muzycy grający na gitarze klasycznej oraz flecie poprzecznym. Wysłuchaliśmy trzech nastrojowych, bardzo spokojnych utworów. Po koncercie miały miejsce zebrania klasowe. Życzymy dzieciom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.