Klasa I

24 czerwca 2010
Finał Roku Szkolnego

24.06.2010 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w teatrze Rampa. Choć pogoda nie była typowo letnia, to bogaty artystyczny występ naszych uczniów wynagrodził wszelkie niedoskonałości pogodowej aury. Na początku klasa I zaprezentowała swoje umiejętności w tańcu nowoczesnym. Następnie laureaci pierwszych trzech miejsc konkursu recytatorskiego popisali się swoją interpretacją wierszy. Wspaniały układ taneczny "Modern Jazz" przygotowany przez Agatę Strupiechowską zachwycił publiczność, która nagrodziła ten występ głośnymi brawami.

				
22 czerwca 2010
Wycieczka do Żelazowej Woli

22.06.2010 wybraliśmy się na wycieczkę do Żelazowej Woli. Miejscowość w gminie Sochaczew nad rzeką Utratą, znana jest jako miejsce urodzin Fryderyka Chopina, odwiedzana nie tylko przez polskich turystów, ale i zagranicznych. Odnowiony dworek oraz park zachwycił nas swoim niepowtarzalnym urokiem i pięknem. Zanim rozpoczęliśmy zwiedzanie zapoznaliśmy się z pokazem multimedialnym na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina.

				
24 maja 2010
Zielona Szkoła

24 maja 2010 wyruszyliśmy na 5 - dniową wycieczkę (Zieloną Szkołę) do Jastrzębiej Góry. W drodze nad morze zatrzymaliśmy się, aby zwiedzić słynny zamek w Malborku. Pani przewodnik oprowadziła nas po terenach zamkowych i wieży oraz zapoznała z historią tego miejsca. Następne dni okazały się bardzo ciekawe i bogate pod względem proponowanych miejsc zwiedzania. Odwiedziliśmy całe Trójmiasto: Gdańsk, Gdynię, Sopot oraz Władysławowo i latarnię morską w Rozewiu.

				
19 maja 2010
Fryderyk Chopin w PSP 114

W maju, w naszej szkole odbyła się uroczystość pt. "Spotkanie z Chopinem" z okazji 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina. Starsze klasy zaprezentowały wiersz o Mazowszu, następnie o Żelazowej Woli. Klasa II przedstawiła nam układ ruchowy do Mazurka naszego słynnego pianisty. Natomiast klasa I wykonała układ taneczny do walca h-moll. Klasa II przygotowała z okazji tego wydarzenia specjalne plansze, dzięki którym zapoznała młodszych uczniów z życiorysem naszego głównego bohatera tej uroczystości.

				
29 kwietnia 2010
Wycieczka do parku

W ostatnim tygodniu kwietnia wybraliśmy się na nietypową lekcję - lekcję przyrody w terenie. W piękny, ciepły i słoneczny poranek szukaliśmy odpowiedzi na pytania, które wzbudziły nasze zainteresowanie na lekcjach przyrody. Dzięki podziałowi na grupy, każdy z uczestników mógł się wykazać określoną wiedzą, a później w klasie wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

				
26 kwietnia 2010
"Sztuka jest w nas" wieczór artystyczny w teatrze Rampa

26 kwietnia w teatrze Rampa odbył się wieczór artystyczny z udziałem uczniów naszej szkoły. Program był niezwykle bogaty i urozmaicony. Spotkanie mile zaskoczyło wszystkich gości. Interpretacje słowne, ruchowe oraz dobór utworów muzycznych był wspaniały.
Można było zauważyć, że wszystko jest dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Uczestnicy występu (uczniowie) śmiało i otwarcie z profesjonalnym wręcz podejściem "prawdziwego actor" zabrali nas w cudowną artystyczną podróż.

				
19 marca 2010
Wycieczka do kina

W piątek 19 marca wybraliśmy się do kina na zabawną komedię familijną "Alvin i wiewiórki 2". Tytułowy bohater Alvin oraz Simon i Theodor idą do szkoły, a to powoduje całą serię niefortunnych i przezabawnych zdarzeń.
Oglądając film byliśmy świadkami wielu ciekawych przygód, które "wciągnęły" nie tylko młodszych widzów, ale i tych nieco starszych. Podczas seansu znakomicie się bawiliśmy! Humor, wartka akcja, świetnie dobrane piosenki (Flo Rida, Beyonce) czynią ten film godnym uwagi i polecenia.

				
26 stycznia 2010
Bal karnawałowy

26 stycznia odbył się w naszej szkole BAL KARNAWAŁOWY. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień, w którym marzenia się spełniają. Każdy z uczestników balu mógł, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przenieść się w cudowny świat fantazji i magi.

Bal mi się bardzo podobał, szczególnie ciekawe były konkursy i tańce w parach. Ja byłam przebrana za tancerkę flamenco. Bardzo dobrze się bawiłam i chciałabym uczestniczyć w podobnym balu w następnym roku.

				
8 stycznia 2010
Teatr Baj

8 stycznia 2010 roku wybraliśmy się do teatru Baj na przedstawienie pt. "Zima w Dolinie Muminków" zrealizowane na podstawie książki T. Janssona. Jest to ciepła, pełna humoru opowieść o losach Muminków i ich przyjaciół.

Wspaniała scenografia, świetna gra aktorów, oprawa muzyczna, a do tego zaskakujące efekty specjalne wzbudziły zaciekawienie i podziw wszystkich dzieci.

				
10 grudnia 2009
Kiermasz świąteczny.

10. 12. 2009 roku w naszej szkole odbyło się wielkie wydarzenie - kiermasz świąteczny. Uczniowie ze wszystkich klas wraz z wychowawcami własnoręcznie przygotowali rożne prace, które następnie można było kupić na kiermaszu.
Oprócz tego stoły dosłownie uginały się pod różnorodnymi wypiekami. W tym dniu nikt nie liczył kalorii, nie sposób było się oprzeć pokusie spróbowania licznych, świątecznych smakołyków - tym bardziej, że cel był szczytny, wsparcie najbardziej potrzebujących.

				
1 grudnia 2009
Wycieczka do muzeum

1 grudnia wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego. Obejrzeliśmy stałe ekspozycje oraz poznaliśmy życie ludzi w I-III wieku n.e. Oprócz interesującego wykładu Pana przewodnika, bardzo oryginalna i ciekawa okazała się lekcja muzealna, gdzie dzieci własnoręcznie musiały zrobić biżuterię a dokładniej korale. Było to bardzo emocjonujące zajęcie, które dostarczyło nam dużo radości i zabawy.

Oto niektóre opinie uczniów z klasy I;

				
30 listopada 2009
Andrzejki

30 listopada 2009 odbyły się w naszej klasie Andrzejki. Oprócz wyśmienitej zabawy wśród dźwięków muzyki były, jak przystało na tradycję ludową, andrzejkowe wróżby. Wszyscy się świetnie bawiliśmy przepowiadając sobie przyszłość!

				
18 listopada 2009
Ślubowanie klasy pierwszej.

Dnia 18.11.2009 o godzinie 13.00 w naszej szkole odbyło się wielkie wydarzenie - ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ. W uroczystości wzięły udział wszystkie klasy, rodzice, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście. Wydarzenie to uświetnił występ dzieci z klasy pierwszej, które zainscenizowały wiersz Jana Brzechwy p.t. "Leń". Oprócz tego swój bogaty, artystyczny repertuar zaprezentowały starsze klasy.

				
5 listopada 2009
Wyjście do kina

5 listopada wybraliśmy się do Cinema Parku na niezwykłą opowieść o kosmosie w perspektywie trójwymiarowej. Byliśmy w sześciu salach kinowych i mieliśmy okazję poznać wszechświat i planety układu słonecznego z zupełnie innej perspektywy.

Opinie uczniów klasy I:

				
4 listopada 2009
Pokaz Rycerski

4 listopada w naszej szkole odbył  się "Turniej Rycerski". Mieliśmy okazję przenieść się w odległe czasy, przyjrzeć z bliska zwyczajom rycerskim, poznać wiele interesujących szczegółów z ich życia. Ta lekcja historii okazała się dla wielu z nas wielką i niepowtarzalną przygodą.

A oto opinie uczniów klasy I:

				
15 października 2009
Wyjście do teatru

15 października wybraliśmy się do teatru "Baj" na przedstawienie p.t. "CUDOWNA LAMPA ALLADYNA" wg Bolesława Leśmiana. Reżyserem spektaklu była pani Ewa Piotrkowska - dyrektor teatru. Scenografia w wykonaniu pani Urszuli Kubicz była niezwykle interesująca, oryginalna i pozwoliła nam przenieść się w cudowny, magiczny świat głównego bohatera. Wspaniała obsada (m.in. J.Plewako, A.Płuszka, A.Arciszewski,H. Kinder-Kiss), gra świateł, muzyka oddająca nastrój chwili sprawiła, że z zapartym tchem śledziliśmy losy bohaterów sztuki.

				
10 września 2009
Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego i Stadniny Koni "Racibory"

10 września 2009 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego i Stadniny Koni "Racibory" w Tarczynie. Pogoda była wręcz wymarzona, więc mieliśmy okazję skorzystać ze wszystkich oferowanych nam atrakcji.

				
1 września 2009
Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/ 2010

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 1 września o godzinie 10. 00 dla młodszych klas oraz o 12.00 dla uczniów starszych. Wszyscy z entuzjazmem powitaliśmy nowy rok szkolny. Miło jest spotkać kolegów, koleżanki i swoich ulubionych nauczycieli po wakacyjnej przerwie. Wspaniały koncert muzyczny w wykonaniu Janusza Raczyńskiego i Ryszarda Borowskiego ubarwił pierwszy dzień w szkole. Po wysłuchaniu części artystycznej odbyły się krótkie zebrania wychowawców klas z rodzicami uczniów. A oto opinie i wrażenia dzieci z pierwszego dnia w szkole;