Muzeum Narodowe

12 lutego 2019

We wtorek, 12 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się na lekcje muzealne do Muzeum Narodowego w Warszawie. Klasa I i II udała się na odkrywanie przygód w malarskiej pracowni. Przed rozpoczęciem zajęć dzieci wspólnie z panią przewodnik omówiły zasady zachowania się w tego typu miejscach. Podczas zwiedzania sal muzealnych uczniowie mieli okazję obcowania z najważniejszymi eksponatami i dziełami sztuki. Pani przewodnik opowiadała o autorach dzieł oraz omawiała z jakich materiałów są one wykonane. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się także w jaki sposób w dawnych czasach malarze pozyskiwali farby oraz jakich narzędzi używali do tworzenia swoich dzieł. Każdy z uczestników miał możliwość obejrzenia sztalugi, płótna, pędzli oraz palety malarskiej. Na koniec zajęć wszyscy uczniowie tworzyli własne dzieła, które miały przedstawiać dłoń.

Dzień ten dostarczył nam nie tylko mnóstwo wrażeń, ale także wiele interesujących wiadomości.

Bardzo podobały mi się obrazy, które oglądaliśmy. Zdziwiłam się, kiedy Pani przewodnik powiedziała nam, że złoto, które widzimy na obrazach jest prawdziwe! Cieszę się, że podczas warsztatów mogłam namalować swoją dłoń. To był udany dzień.

Paula Woźny-Ortega

Warsztaty w muzeum były bardzo ciekawe. Tak naprawdę podczas zajęć podobało mi się wszystko. Najbardziej zainteresowało mnie to, jak dawniej malarze tworzyli farby i jakich barwników trzeba było użyć, żeby powstał kolor.

Kuba Ważny