Muzeum Powstania Warszawskiego.

10 marca 2010

Dnia 10 marca 2010r. pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Wizyta ta wywarła na nas ogromne wrażenie..

Tematem przewodnim lekcji muzealnej było: "Jak zostałem Powstańcem". Uczniowie zapoznali się z podstawowymi faktami dotyczącymi Powstania. Kim byli Powstańcy? Jak wyglądali? W jakich sytuacjach się znajdowali? Aby odpowiedzieć na te pytania, klasa utworzyła oddział powstańczy. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się także, kto wchodził w jego skład i jakich zasad Powstańcy musieli przestrzegać. Zwiedzanie ekspozycji w szyku oddziału powstańczego pozwoliła uczniom odnaleźć emocje i zachowania towarzyszące uczestnikom tamtych wydarzeń.

Była to najfajniejsza wycieczka na jakiej byłem! Bardzo interesują mnie tematy wojenne, dlatego słuchałem przewodniczki z uwagą. Historia Polski ma naprawdę bogatą i burzliwą przeszłość.

Jakub Piasecki

Wizyta w muzeum bardzo mi się podobała. Jest to muzeum zupełnie inne niż do tej pory widziałam. Poczułam się przez chwilę, jak gdybym uczestniczyła w powstaniu.

Oliwia Boguszewska

Najbardziej podobała mi się rekonstrukcja ogromnego samolotu amerykańskiego. W muzeum samolot ten nie ma jednego skrzydła, ponieważ nie zmieściłby się w muzeum. Jako pamiątkę kupiłem sobie książkę, która pozwoli mi złożyć miniaturę tego olbrzyma.

Dawid Łojek