Muzeum Techniki

19 kwietnia 2017

Dzieci uczestniczyły w lekcji „Jak powstaje prąd elektryczny” oraz w pokazie „Szklana Panienka”. Lekcja o prądzie, w czasie której dzieci same wykonywały proste eksperymenty stanowiła powiązanie zjawisk elektrycznych z magnetyzmem. Szklana Panienka to modelowa prezentacja poszczególnych organów z uwzględnieniem funkcji, jakie pełnią one w ludzkim organizmie.

Pierwsze wrażenie było bardzo silne. Zobaczyliśmy dużo starych telefonów, aparatów telefonicznych, nawet samochodów. W zasadzie powstały one nie tak dawno, a stanowią już zapomniane zabytki. Świat idzie bardzo szybko naprzód.

Gabrysia Pańczyniak

Podobał mi się pokaz „Szklana Panienka”. Robot Iwona powitał nas, a potem opowiadał o działaniu ludzkiego organizmu. Gdy Iwona mówiła o kolejnych układach (układzie kostnym, krążenia itp.), podświetlał się on w obracającym się robocie.

Natalia Żygadło

W czasie lekcji o prądzie mówiliśmy o wynalazcach, takich jak Faraday, Tesla czy Edison, którzy badali zjawisko powstawania i przepływu prądu elektrycznego. Potem widzieliśmy ich doświadczenia. Na sam koniec pan pokazał nam slajdy o zanieczyszczeniu Ziemi, sposobach pozyskiwania prądu oraz o wypadkach, jakie prąd może spowodować. Wycieczka była interesująca.

Staś Mazur