Obchody Roku Chopinowskiego

19 maja 2010

W naszej szkole z kulturą jesteśmy za pan brat, zatem nie mogliśmy ominąć tak ważnego wydarzenia, jakim jest tegoroczny Rok Chopinowski. Dlatego też, pod przewodnictwem Pani Klary Trybuły i Pani Małgorzaty Ścibisz, uczniowie klas młodszych zorganizowali fascynujące występy artystyczne, które miały na celu przybliżenie wszystkim zgromadzonym, życia i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów - Fryderyka Chopina.

Na scenie szkolnej auli działo się wiele. Główną atrakcją były inscenizacje słynnych kompozycji Chopina w wykonaniu uczniów klas 0-II. Występy te przerywane były wierszami, recytowanymi przez wybranych uczniów z klasy III. Klasa II przygotowała również plakaty o życiu Fryderyka.

Występ przy całej szkole jest bardzo stresujący. Wiem jednak, że poszło Nam dobrze. Wszyscy przecież bili brawa! Ładnie wyglądaliśmy w czerwonych kokardach.

Nicole Piórkowska

Cieszę się, że się nie pomyliłem podczas omawiania plakatów o życiu Chopina.

Jakub Piasecki

Bardzo lubię takie dni, kiedy wszystko jest inaczej. Dobrze, że takich dni w naszej szkole jest wiele. Każdy występ mi się podobał, ale szczególnie śmieszna recytacja wiersza "Preludium deszczowe".

Michał Wojciechowski