Obchody Roku Chopinowskiego

9 maja 2010

9 maja 2010 w naszej szkole odbyło się ważne wydarzenie kulturalne związane z Rokiem Chopinowskim. Pani Klara Trybuła i Pani Małgorzata Ścibisz wraz z uczniami klas młodszych zorganizowały występ artystyczny, który miał na celu przybliżyć wszystkim podopiecznym naszej szkoły życie i twórczość polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina.
Klasy 0-II inscenizowały tańcem kompozycje Chopina. Uczniowie klasy III recytowali wiersze, a klasa II zaprezentowała plakaty o życiu i twórczości F. Chopina.

Na przedstawieniu o Fryderyku Chopinie razem z moimi koleżankami czytałyśmy wiersz o życiu kompozytora.

Basia Szatkowska

Na przedstawieniu najbardziej podobała mi się Etiuda Rewolucyjna. Było bardzo ciekawie!

Mikołaj Iller

Najbardziej z przedstawienia podobało mi się Preludium Deszczowe.

Wiktoria Gapińska

W szkole był Dzień Chopinowski, w tym dniu dzieci recytowały wiersze, tańczyły i przedstawiały plakaty o życiu Chopina - to było bardzo ciekawy dzień.

Kasia Koniecko