Pomagamy zwierzętom

12 listopada 2019
Dnia 12 listopada naszą szkołę odwiedziły Panie wolontariuszki, aby opowiedzieć uczniom o akcji "Pies na zakręcie".
Powiązana jest ona ze zbiórką na rzecz potrzebujących zwierząt. W akcji tej aktywnie uczestniczą dzieci z wszystkich klas.  Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze wzruszającymi losami zwierząt, które są podopiecznymi Pań wolontariuszek oraz dowiedzieć się, co należy uczynić, żeby pomóc czworonożnym pupilom, szukającym nowych właścicieli.

"Najbardziej zaciekawiła mnie historia kota Bolka, który stracił tylnią  łapę, ponieważ jakiś pies mu ją odgryzł.
Panie przywiozły również ze sobą kotka Felusia, którego na końcu można było pogłaskać"

Lidia Radzikowska, klasa VI

"Panie opowiadały o swojej pracy,  podopiecznych fundacji oraz o swoich przygodach z uratowanymi zwierzętami. Tłumaczyły także, co jest najbardziej potrzebne fundacji".

Livia Strączyńska, klasa VI