Przyjaciele zwierząt - straż miejska

28 września 2016

W ramach programu profilaktyki „Jestem strażnikiem przyrody” dla uczniów klasy III szkoły podstawowej odbyły się zajęcia pt. „Przyjaciele zwierząt” przygotowane i poprowadzone przez Straż Miejską m.st. Warszawy. Celem tego spotkania było uwrażliwienie dzieci na problem przemytu chronionych zwierząt.

Zajęcia poprowadzone przez Panią ze Straży Miejskiej okazały się ciekawe. Dowiedziałam się kim jest myśliwy i kłusownik. Kto jest odpowiedzialny za przemyt i to było dla mnie zaskakujące. Historia żółwia Marcina była bardzo pouczająca.

Klaudia Wiza

Dla mnie historia o wężu była bardzo poruszająca. Zgadzam się z tym, co  Pani ze Straży Miejskiej nam opowiadała, że każde dzikie zwierzę ma swoją naturę i tego nie przezwyciężymy.

Mikołaj Wszoła