Ślubowanie Pierwszoklasistów

30 października 2019

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na moment pasowania na pełnoprawnego ucznia. Zanim to jednak nastąpi uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa i obowiązki.

W tym roku ślubowanie klas pierwszych odbyło się 30 października.

Zaczęło się krótką przemową Pani Dyrektor, następnie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, po czym Pani Dyrektor pasował każdego ucznia wielkim piórem. Było przy tym dużo śmiechu :)

Każdy uczeń otrzymał biret, legitymację szkolną i tarczę szkoły oraz z dumą wpisał się do kroniki szkolnej. Mogliśmy podziwiać występy uczniów ze starszych klas, były tańce i śpiewy, a wszystko to dla naszych pierwszoklasistów.

Największe wzruszenie jednak wzbudził występ głównych bohaterów tego pięknego dnia: Borysa, Ali, Edmunda, Weroniki, Ani, Patryka, Julki, Szymona, Ali, Franka, Olafa i Kacpra. Dzieci zaprezentowały krótką sztukę w sposób zabawny, ale i niezwykle profesjonalny. Wielu z nas podczas tego występu zakręciła się łezka w oku ze wzruszenia.

Życzymy kochanym pierwszakom samych cudownych chwil w gronie koleżanek i kolegów oraz wielu sukcesów podczas odkrywania tajników wiedzy.