Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

18 listopada 2009

Dzieci z klasy czwartej mogły przypomnieć sobie swe pierwsze kroki w szkole biorąc udział w ślubowaniu klas pierwszych. Oto, jak tę uroczystość widzieli Adam Grzybowski - opowiadający o całości imprezy i Marysia Sarnacka, która uzupełniła sprawozdanie kolegi szczegółami z występów artystycznych:

18 listopada 2009 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na początku była przemowa Pana Dyrektora. Powiedział nam, że uczymy się przez całe życie. Potem dzieci z pierwszej klasy zostały pasowane na uczniów. A wyglądało to tak: najpierw Pan Dyrektor uderzał dzieci wielkim piórem w głowy mówiąc "pasuję cię na ucznia", a potem dzieci dostawały kwiaty i srebrne tarcze.

Gdy skończyło się pasowanie, rozpoczęła się część artystyczna. Klasa I zatańczyła poloneza, a potem klasy I, II, III i "zerówka" tańczyły i śpiewały. Następnie starsze klasy IV, V i VI zaśpiewały piosenki "Bajka" i "Szkolny horror".

Według dzieci ślubowanie było udane, "lecz najbardziej podobał mi się poczęstunek" - skończył swoje wspomnienie z tej uroczystości Mikołaj Lipiński.