Spotkanie z byłym zawodowym żołnierzem, panem Piotrem Żygadło

28 kwietnia 2017

W ramach cyklu „W przyszłości chcę być” w naszej szkole miało miejsce spotkanie z panem Piotrem Żygadło, byłym żołnierzem, członkiem jednostki specjalnej „Grom”.

Nasz gość, pokazując slajdy dokumentujące misje jednostki w krajach Bliskiego Wschodu, odpowiadał na pytania dzieci dotyczące specyfiki tego zawodu, służby w Gromie, pomocy niesionej innym, najciekawszych wspomnień. Spotkanie pokazało uczniom, jak ofiarną i niebezpieczną a jednocześnie pożyteczną dla kraju i poszczególnych ludzi jest służba wojskowa.

Dzisiaj przyjechał do naszej szkoły mój Tata, były żołnierz jednostki antyterrorystycznej Grom. Ja, podczas spotkania, siedziałam przy komputerze i przewijałam zdjęcia. Tata opowiadał, jak było na misjach, odpowiadał na wiele szczegółowych pytań zadawanych przez dzieci. Przyniósł wszystkie swoje medale, książki pamiątkowe i mundur z beretem. Spotkanie bardzo mi się podobało.

Natalia Żygadło

Do całej prezentacji dodane były zdjęcia. Na mniejszym stoliku były rozłożone odznaki i inne pamiątki z wypraw. Na wieszaku wisiał mundur pana Żygadło. Na koniec Tosia i ja podziękowałyśmy za tę wspaniałą prezentację.

Gabrysia Pańczyniak

Ciekawiły mnie zdjęcia samolotów, helikopterów, samochodów opancerzonych, a także opowiadanie o służbie w wojsku. To było ważne i pożyteczne spotkanie.

Staś Mazur