Spotkanie z fizjoterapeutą

24 listopada 2016

W ramach akcji „Lekki Tornister” do naszej szkoły przyszła pani Paulina Reglin - fizjoterapeutka, która opowiedziała nam o profilaktyce wad postawy. Zwróciła szczególną uwagę na prawidłową postawę ciała. Zapoznała nas z różnymi wadami postawy oraz z ich etiologią. Pod koniec zajęć teoretycznych uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych dotyczących korekcji wad postawy.

Spotkanie z panią fizjoterapeutką było ciekawe. Dowiedziałem się co to jest skolioza. Należy dbać o swój kręgosłup. Trzeba zwracać uwagę na właściwe siedzenie przy biurku i właściwe noszenie tornistra. Następnie pani fizjoterapeutka pokazała nam różne ćwiczenia na określone wady postawy. Ćwiczenia gimnastyczne są nam bardzo potrzebne, abyśmy mieli dobrą  kondycję. Ja chodzę na basen i judo.

Mikołaj Wszoła

Pani fizjoterapeutka podczas zajęć mówiła o tym jak ważna jest prawidłowa postawa, że należy unikać garbienia się oraz zakładania nogi na nogę. Noszenie tornistra w sposób nieprawidłowy może pogorszyć naszą sylwetkę. Najbardziej podobała mi się gimnastyka.

Ola Jurowiec