Spotkanie z księdzem misjonarzem

25 stycznia 2017

Wizyta misjonarza - księdza Tomasza okazała się wspaniałą wyprawą na Madagaskar. Uczniowie z zapartym tchem oglądali dzikie krajobrazy, słuchali o trudnych warunkach życia mieszkających tam rówieśników, podziwiali różnorodność kulturową mieszkańców wyspy. Szczególny zachwyt wzbudziły przedmioty rękodzieła prezentowane przez księdza. Słuchacze ze zdziwieniem spostrzegli, że praca misyjna to przede wszystkim udzielanie wsparcia w pokonywaniu trudności i niesienie radości z życia.

Dzisiaj odwiedził nas misjonarz – ksiądz Tomasz. Opowiadał nam o swoim pobycie na Madagaskarze. Mówił o mieszkańcach, dzieciach, obyczajach, szkołach, mszach świętych… Przedstawił wiele przywiezionych stamtąd przedmiotów. Bardzo mi się podobało.

Marianna Kaniewska

Temat prezentacji nie brzmiał zachęcająco, zwłaszcza dla osoby niewierzącej, więc czułam się pozytywnie zaskoczona. Ksiądz mówił ciekawie i zrozumiale. Pokazywał też zdjęcia i filmiki przede wszystkim o dzieciach i ich życiu na Madagaskarze. Zachwycająca była kolekcja kapeluszy – z każdego regionu inny. Prelekcja okazała się fascynująca.

Gabrysia Pańczyniak

Dowiedzieliśmy się, jaką wartość dla dzieci z Madagaskaru ma jedzenie składające się przede wszystkim z niewielkiej porcji ryżu i bananów. Mimo to dzieci są wesołe, a każda zorganizowana dla nich impreza czy zawody na boisku przy kościele są szczególnym powodem do radości. Spotkanie było źródłem autentycznej wiedzy nie tylko o pracy misyjnej, ale przede wszystkim o życiu na tej egzotycznej wyspie i bardzo mnie interesowało.

Jan Bocheński