Szkolna Wigilia

22 grudnia 2009

22 grudnia 2009 roku nasza klasa miała Wigilię. W ostatni dzień przed przerwą świąteczną zebraliśmy się razem, aby po raz ostatni w starym roku złożyć sobie życzenia, spożyć wspólny posiłek i pośpiewać kolędy.

Wspólnie z naszym wychowawcą oraz Panią prowadzącą lekcje filozofii, wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego i podzieliliśmy się opłatkiem. Później smakowaliśmy wypieków przyniesionych przez samych uczniów, np. makowca, murzynka oraz bezy.
Następnie Marysia i Zosia grały kolędy na gitarach, a ja na keybordzie. Na koniec uczniowie całej szkoły zebrali się na najwyższym piętrze szkoły i śpiewali kolędy. Wszystkim podobała się Wigilia szkolna, jednak przypuszczam, że wielu uczniów myślało już o przerwie świątecznej i prezentach choinkowych...

Ewelina Rybus