Szkolna wycieczka

1 października 2012

1 października 2012r. dzieci wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa turystycznego - "Stajnia u Kowala", mieszczącego się w Nieborowie na skraju Puszczy Bolimowskiej. Tam wysłuchały informacji dotyczących pracy z końmi oraz ich pielęgnacji. Po zwiedzeniu stajni, dzieci nakarmiły zwierzęta oraz wyczyściły specjalną szczotką, po to, by później móc się na nich przejechać. Na wszystkich czekały również inne niespodzianki, w postaci przejażdżki bryczką po lesie oraz szalonych zabaw na krzesełkach linowych. Po smacznym obiedzie i krótkim odpoczynku, dzieci wyruszyły do Warsztatu Garncarskiego Rodziny Konopczyńskich, do Bolimowa. Tam poznały etapy powstawania naczyń glinianych, obserwowały pracę garncarza, wysłuchały legend, ale również same próbowały swoich sił na kole garncarskim, malowały wypalone wcześniej naczynia oraz lepiły postacie i elementy dekoracyjne z gliny.
Dzień mimo kapryśnej pogody zaliczamy do bardzo udanych!

Ogromnie mi się podobało. Fajne było lepienie z gliny oraz przejażdżka na koniach.

Weronika Stańkowska

Podobało mi się jak jeździliśmy na koniach, jak je karmiliśmy oraz lepiliśmy z gliny. Fajna była przejażdżka bryczką.

Marika Korytkowska

Podobało mi się lepienie z gliny oraz jeżdżenie na koniach. Obiad był bardzo smaczny.

Olgierd Grabowski

Podobało mi się jak byliśmy u garncarza, jak lepiliśmy ludki z gliny oraz inne rzeczy.

Malwina Rozum