Szkolny kiermasz świąteczny.

10 grudnia 2009

Dnia 10 grudnia 2009r. odbył się w naszej szkole KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Idea pomocy potrzebującym zjednoczyła po raz kolejny wszystkich uczniów, którzy przez wiele dni przygotowywali swoje stoiska. Tematem prac plastycznych przeznaczonych na sprzedaż były oczywiście Święta Bożego Narodzenia, których nadejście zwiastuje radość i nadzieję.

Na kiermaszu nasi goście mogli znaleźć m.in. karty świąteczne, ręcznie robione ozdoby choinkowe, pudełka na prezenty, albumy fotograficzne, figurki z masy solnej i gliny. Nasza klasa przygotowała prześliczne lampioniki i własnoręcznie pomalowane, niepowtarzalnie piękne bombki. Czuliśmy ogromną satysfakcję, gdy kupujący podziwiali nasze prace i doceniali ich oryginalność.

Tradycyjnie ogromną popularnością cieszyło się stoisko z wypiekami przygotowanymi przez mamy i babcie. Doprawdy nie sposób było oprzeć się aromatycznym babeczkom i wykwintnym ciastom.

Młodsze dzieci oblegały loterię fantową, na której można było - przy odrobinie szczęścia - wylosować prawdziwy skarb.

O godzinie 17.00 kiermasz dobiegł końca. Uzbieraliśmy rekordową ilość pieniędzy [ponad 3.000 zł]. Wierzymy, że dzięki tym funduszom potrzebujące dzieci spełnią choć część swoich świątecznych marzeń.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji składamy ogromne podziękowanie i życzymy wesolutkich, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

Uczniowie klasy 5.