Sztuka przy Sztuki

18 marca 2013

W poniedziałek 18 marca spotkaliśmy się na kameralnym wieczorku artystycznym z cyklu "Sztuka przy Sztuki". Klasa 3 zaprezentowała inscenizację bajek La Fontaine'a pt. "Bal zwierząt", w reżyserii Pani Ani Mateckiej. Przed przedstawieniem uczniowie mieli dużą tremę, jednak po wejściu na scenę nerwy ustąpiły. Dzieci bardzo dobrze się bawiły i były dumne z tego, że mogły rozpocząć nowy cykl spotkań w naszej szkole.

W poniedziałek przedstawiliśmy scenki z bajek La Fontaine'a. Ja grałem koguta w scence "kogut i lis". Gdy mówiłem ostatnie słowa małe dzieci zaczęły się śmiać, nie mogłem się powstrzymać i też zacząłem się śmiać. Tańczyliśmy też menueta. Najbardziej podobała mi się scenka "wilk i lis". Gdy skończyliśmy grać z nerwów nie wiedzieliśmy co mamy robić. W końcu ktoś przypomniał, że mamy biec do rodziców. Przedstawienie było bardzo fajne i myślę, że dobrze grałem.

Michał Szatkowski

"W poniedziałek mieliśmy pokaz bajek La Fontaine'a . Pierwszy wiersz nosił tytuł "kogut i lis", kolejny był wiersz "mucha i mrówka". Po chwili wleciał głodny pająk, użalał się nad swoim życiem. Potem jaskółka wleciała w sieć, porwała i sieć i pająka. Po przedstawieniu był poczęstunek.

Aleksander Radoliński

W przedstawieniu grałem rolę pająka, wszystkie postacie były owadami. Po przedstawieniu trochę się pobawiliśmy i poszliśmy na poczęstunek. Występ był fajny, ale moja rola nie za bardzo.

Łukasz Piętka