Teatr Kamienica

15 października 2018

15 października 2018r. wszyscy uczniowie klas 1-3 wyposażeni w dobre humory wybrali się do teatru Kamienica na spektakl pt „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”. Podczas przedstawienia aktorzy w zabawny sposób przekazywali dzieciom treści edukacyjne, których znajomość jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie. Spektakl dostarczył dzieciom wiedzy, która pozwoli im odróżnić prawdziwego przyjaciela od fałszywego. Najmłodsi widzowie dowiedzieli się także jak wygląda bezpieczny i przyjazny świat, jak poruszać się po mieście, by być bezpiecznym oraz jak mądrze korzystać z komputera i internetu. Wszystkie te przeszkody pokonywał w sztuce Czerwony Kapturek w drodze do babci. Nasi milusińscy mogli aktywnie włączyć się w sztukę, ponieważ chętni uczniowie zostali zaproszeni przez bohaterów do wspólnych działań na scenie. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty nt zasad bezpieczeństwa dzieci w mieście i w sieci. Na koniec każdy widz mógł zrobić sobie zdjęcie z bohaterami bajki oraz poprosić ich o autograf.

Spektakl był bardzo zabawny. Najbardziej rozbawiła mnie babcia Kapturka, która tak śmiesznie kichała.

Marek Wiza

Bardzo dobrze bawiłem się podczas spektaklu i dużo się nauczyłem. Najbardziej podobała mi się postać Czerwonego Kapturka.

Victor Salt