Teatr Naukowy w Teatrze „Soho”

6 listopada 2018

We wtorek, 6 listopada uczniowie klas 1-5 wybrali się do teatru „Soho” na przedstawienie pt. „Hadwao” w ramach cyklu Teatr Naukowy. Autorami projektu, a jednocześnie aktorami są: pan Bartosz Mazur (nauczyciel teatru w naszej szkole) oraz pan Mikołaj Tabako. Tematem spektaklu była woda i wszystko co z nią związane. Dwójka szalonych bohaterów próbuje wyciągnąć mieszkańców swojego miasta z kłopotów za pomocą swoich świetnych rozwiązań i pomysłow.  Podczas przedstawienia w atrakcyjny i ciekawy sposób przy pomocy multimedialnej scenografii zwracano uwagę na to jak ważna jest dla nas woda i jakie wiążą się zagrożenia z jej brakiem. Dzieci otrzymały odpowiedzi na pytania: Dlaczego mamy wodę w kranie? Co to jest ciśnienie? W jaki sposób oczyścić wodę i ją przetransportować? Każde z zagadnień zostało poparte odpowiednim doświadczeniem.

Po spektaklu odbyły się interaktywne warsztaty, by uczniowie na własnej skórze mogli sprawdzić eksperymenty wykorzystywane podczas spektaklu. Był to także czas do zadawania pytań, które nasunęły się młodym widzom podczas spektaklu.

Spektakl bardzo mi się podobał. Bohaterowie przedstawienia mieli bardzo ciekawe pomysły na rozwiązanie problemów. Najciekawsza była para, która powstała podczas tworzenia suchego lodu.

Kinga Prochownik

Spektakl był bardzo ciekawy. Wszystkie eksperymenty były bardzo mądre. Chyba nigdy nie zapomnę, że dwa wodory i jeden atom tlenu tworzą wodę.

Ksawery Tomaszewski