Teatralny wyjazd do Płocka

8-10 czerwca 2017

8-10 czerwca 2017 r. klasa trzecia wybrała się na XXVIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych- HECA 2017.Wybrano nas do przedstawienia spektaklu pt.” Baśń o rycerzu bez konia.” Podczas tego wyjazdu poznaliśmy różne grupy teatralne z całej Polski. Braliśmy udział w wielu interesujących warsztatach muzyczno- teatralnych, tanecznych. Zwiedziliśmy miasto Płock, obejrzeliśmy widowisko plenerowe „NARODZINY KRÓLEWNY WISŁY” w wykonaniu grup tanecznych, wokalnych i teatralnych z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku. Uczestniczyliśmy również w barwnym korowodzie uczestników HECY, który ruszył z malowniczego Wzgórza Tumskiego i przeszedł ulicami Płocka. Program Hecy 2017 okazał się bardzo interesujący nie tylko ze względu na wysoki poziom wystawianych spektakli, lecz także na różnorodną ofertę warsztatów i zajęć dla uczestników wyjazdu. Nasz spektakl pt. ”Baśń o rycerzu bez konia” w wykonaniu uczniów z klasy III zdobył wyróżnienie na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy włożyli dużo pracy i wysiłku w ten projekt teatralny.

Wyjazd do Płocka był dla naszej klasy ciekawym doświadczeniem. Program był bardzo bogaty i zarazem ciekawy. Nie nudziliśmy się nawet na chwilę. Mogliśmy uczestniczyć w różnych warsztatach. Mnie podobały się warsztaty muzyczne, podczas których poznałam nowe, nietypowe instrumenty muzyczne z różnych części świata. Wspaniale, że udało się zdobyć wyróżnienie dla naszego spektaklu.

Nela Tołwińska

Nasz wyjazd był bardzo intensywny, ale i ciekawy. Podobały mi się warsztaty muzyczno-teatralne i taneczne. Wycieczka po Płocku również była interesująca. Podczas naszego pobytu mieliśmy okazję zobaczyć różne propozycje teatralne w wykonaniu zarówno młodszych, jaki i starszych uczestników HECY. Ogólnie wyjazd był bardzo udany.

Alek Rylski