W TVP

14 stycznia 2016

W zimowe przedpołudnie uczniowie z klasy I, II, III  wybrały się do Telewizji Polskiej S.A..  Od samego początku gmach siedziby telewizji zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Będąc w środku, nie mniej rozczarowane dzieciaki, z zapartym tchem podążały za przewodnikiem. W pierwszym etapie zwiedziły  plan znanego programu rozrywkowego pt.: „Świat się kręci”. Mnóstwo kamer, oświetlenia, kabli, powodowały iż dzieci  nie były w stanie bez błędnie policzyć wszystkiego. Następnie zwiedziliśmy telewizję śniadaniową i tu większość dzieci pamiętała wystrój i prowadzących. Pomieszczenie  bardziej podobało się  uczniom, było kolorowe, składało się z  trzech części. Na końcu mieliśmy przyjemność poznać historię telewizji. Oczywiście nie obyło się od zakupów w sklepiku z pamiątkami. Ożyły też  wspomnienia Pań wychowawczyń - były tam  ich ulubione postacie z bajek: Reksio, Bolek i Lolek, Żwirek i Muchomorek, Miś Uszatek.

Byłam zaskoczona, że te studia są takie duże. Mnie bardziej podobała się studio „Pytania na śniadanie”.

Aleksandra Klank

Cieszę się z wycieczki do telewizji. Bardzo podobał mi się wystrój. Najbardziej wiszące choinki na sznurkach. Chcę takie mieć w domu.

Julia Bartosiewicz

W Muzeum było dużo bardzo fajnych i starych przedmiotów. Ciekawe czy jeszcze działają?

Zosia Pietrusiewicz