Uniwersytet Warszawski

Grudzień 2019

Uniwersytet Warszawski

Uczniowie klasy 7 i 8 po raz trzeci wybrali się na uniwersytecki wykład z fizyki. Temat wykładu ,,Jak płynie prąd?’’,  zakończył cykl spotkań z fizyką na Uniwersytecie Warszawskim w tym roku szkolnym.

Wykłady z fizyki były bardzo interesujące. Ostatni temat był o prądzie. Obserwowaliśmy bardzo dużo eksperymentów, co czyniło wykład o wiele ciekawszym. Cała klasa uważnie słuchała i była bardzo zainteresowana.

Magdalena Zalewska

W środę o godzinie 11.00 razem z ósmą klasą wyszliśmy na wykład z fizyki. Na Uniwersytecie były prezentowane ciekawe eksperymenty. Było bardzo fajnie.

Pola Heleut

O godzinie 11.00 w środę wyruszyliśmy na wykład  fizyki. Pojechaliśmy tam autobusem. Wykład trwał około jednej godziny. Pan Profesor opowiadał o elektryczności i robił dużo ciekawych eksperymentów. Ostatni był najfajniejszy, ponieważ Pan wziął prąd od osoby z widowni, nie robiąc jej krzywdy. To doświadczenie mówi, że prąd ma w sobie każdy człowiek. Po wszystkim bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

Marta Zaremba