Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

1 września 2009

Nieubłaganie słoneczny czas beztroskich wakacji dobiegł końca. Z nadejściem września rozpoczął się kolejny rok szkolny. Przed uczniami naszej szkoły otwiera się nowa przestrzeń pełna ciekawych wyzwań i pasjonujących odkryć kolejnych obszarów wiedzy.

Dnia 1 września 2009 r. odbyło się uroczyste powitanie Nowego Roku Szkolnego, którego szczególny charakter uświetnił koncert w wykonaniu Pana Janusza Raczyńskiego (gitara) i Pana Ryszarda Borowskiego (flet poprzeczny). Muzycy zaprezentowali utwory pochodzące z egzotycznych zakątków świata. Mogliśmy wysłuchać m.in. lirycznej, kubańskiej rumby i słodkiej, brazylijskiej kompozycji, której inspiracją była uroda tajemniczej, zachwycająco pięknej dziewczyny.

Całość poprzedziło wystąpienie Pana Dyrektora, który w swojej przemowie wyraził życzenia wszelkiej pomyślności i realizacji celów na nadchodzące miesiące nauki dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Po części oficjalnej wychowawcy poszczególnych klas - na zebraniach z rodzicami - omówili zagadnienia organizacyjne i edukacyjne.