Warsztaty w CSW

26 kwietnia 2013

Warsztat wprowadził dzieci w zagadnienia rzeźby i sztuki współczesnej. Uczniowie stworzyli z papieru i kolorowej taśmy postaci z wymyślonej przez animatora opowieści o planecie z kosmosu. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym wyzwaniem tworząc fantastyczne, kolorowe rzeźby. Zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialna pokazująca wybrane prace słynnych rzeźbiarzy.

Bardzo spodobała mi się opowieść o chłopcu, który w 1993 roku urwał żelka z rzeźby i ta rzeźba stoi do dzisiaj w muzeum i widać na niej ślad po tym truskawkowym żelku.

Kinga Milaniuk

Bardzo mi się podobało jak robiliśmy rzeźby z papieru w grupach, trochę się z dziewczynami kłóciłyśmy ale zrobiłyśmy wielki fantastyczny kwiat.
                                                                                                                                      Antosia Merecz

Dobrze, że mogliśmy zabrać nasze rzeźby do szkoły bo bardzo mi się podobał nasz ptak koliber, teraz wisi na naszej klasowej wystawie.
                                                                                                                                 Karolina Niewczas