Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

21 stycznia 2020

Warsztaty w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie

Uczniowie klasy 7 wzięli udział w zajęciach biologicznych, które przeprowadzone zostały na podstawie gatunków dostępnych w Ogrodzie. Oprócz warsztatów dzieci spacerowały po Ogrodzie Botanicznym. Pogoda była iście wiosenna.

21 stycznia pojechaliśmy do Ogrodu Botanicznego. Robiliśmy różne preparaty, które potem oglądaliśmy. Spacerowaliśmy również po Ogrodzie i podziwialiśmy różne drzewa i krzewy. Wspinaliśmy się na górkę, która przypominała prawdziwą górę, ponieważ rosły tam górskie rośliny. Pani Przewodnik opowiadała nam o najstarszych i najmłodszych roślinach. Poznaliśmy również historię powstania Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Moim zdaniem było fajnie, ponieważ mogliśmy w przyjemny sposób nauczyć się ważnych rzeczy.

Marta Zaremba

We wtorek ok. 9.00 pojechaliśmy do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Na początku Pani pokazała nam prezentacje o drzewach i krzewach. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Moja grupa wyszła na spacer do Ogrodu. Pani Przewodnik pokazała nam wiele ciekawych roślin. Po ponad godzinnym spacerze wróciliśmy do budynku, gdzie odbyły się warsztaty. Mogliśmy wykonać własne preparaty mikroskopowe z różnych części roślin. Wspólnie je oglądaliśmy pod bardzo dobrym mikroskopem, który był podłączony do rzutnika. Na końcu poszliśmy do kawiarni na coś słodkiego. Kiedy wróciliśmy do szkoły pozostała nam już tylko lekcja wychowania fizycznego.

Pola Heleut