Warsztaty pszczelarskie

28 września 2018

28 września naszą szkołę odwiedziła pani Magdalena Kozerska z Miodowej Manufaktury. Pani pszczelarka opowiedziała na czym polega jej zawód, wyjaśniła co to jest pszczela rodzina oraz uświadomiła dzieciom jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata. Podczas warsztatów poznaliśmy tajemnicze nazwy sprzętów pszczelarskich oraz dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne pszczoły i jaką funkcję pełnią w ulu. Uczniowie mieli również możliwość obserwowania pszczół podczas pracy. Pani prowadząca poprzez aktywne zabawy zaprezentowała dzieciom w jaki sposób pszczoły znajdują drogę do ula oraz w jakich kolorach widzi pszczoła. Na koniec zajęć każdy własnoręcznie wykonał świeczkę z węzy pszczelej, a następnie wcielał się w rolę pszczelarza przymierzając strój. Warsztaty zakończyły się słodką niespodzianką. Każdy uczestnik miał możliwość skosztowania pysznego miodu.

Warsztaty były bardzo ciekawe, a miód taki pyszny, że nie mogłam się od niego oderwać.

Kinga Prochownik

Bardzo mi się podobało. Pierwszy raz widziałem prawdziwy strój pszczelarza!

Ksawery Tomaszewski