Warsztaty i spektakl „Cyrulik sewilski” w Operze Kameralnej

11 października 2016

„Cyrulik sewilski” to najsłynniejsza opera Gioacchino Rossiniego. Piękna muzyka, perfekcyjne wykonanie, akcenty komediowe opery a także warsztaty wprowadzające widzów w klimat epoki i akcję sztuki włoskiego mistrza sprawiły, że dzieci opuszczały gmach opery z postanowieniem, że koniecznie muszą tu jeszcze wrócić.

 

Wybraliśmy się do Opery Kameralnej na spektakl „Cyrulik sewilski”. Już sam budynek był bardzo interesujący. Operę poprzedziły warsztaty, w czasie których poznaliśmy między innymi treść sztuki. To było ważne, bo artyści śpiewali po włosku. Opera opowiadała o mieście Sewilla, gdzie dwóch mężczyzn zakochuje się w jednej kobiecie - Rozynie. Jeden z nich to opiekun Rozyny, a drugi – hrabia, któremu pomaga służący Figaro. Czy hrabiemu uda się poślubić Rozynę??? Opera pełna była humoru i bardzo mi się podobała.

                                                                                   Staś Mazur

 

W Operze Kameralnej byliśmy na sztuce „Figaro tu, Figaro tam” opartej na „Cyruliku sewilskim”. Akcja toczy się w Hiszpanii w Sewilli. Przedstawienie było specyficzne, bo w dwóch językach – śpiewano po włosku, ale mówiono po polsku. Spektakl poprzedziły warsztaty. Nigdy jeszcze nie byłem w operze, ale chyba pójdę tam po raz kolejny.

                                  Michał Biały