Wieczór artystyczny

26 kwietnia 2010

Tego popołudnia miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w naszej Szkole, na które wszyscy czekali z niecierpliwością. W Teatrze Rampa został zorganizowany wieczór artystyczny pt. "Sztuka jest w nas". Obejmował on cztery części - Teatrzyk "Zielona Gęś" przygotowany pod kierownictwem Pana Tomka Łysiaka, część muzyczną w opracowaniu Pani Małgorzaty Ścibisz, część taneczną przygotowaną pod okiem Pani Agnieszki Kurek i scenki teatralne klas młodszych w reżyserii Pana Pawła Rusinowskiego.

Gdy zgasły światła przemówił Pan Dyrektor, witając serdecznie wszystkich zgromadzonych gości, następnie głos zabrał Pan Tomasz Łysiak. W swoim przemówieniu podziękował pedagogom za współpracę przy tworzeniu przedstawienia oraz objaśnił pokrótce, co będziemy mogli oglądać na deskach Teatru Rampa.
W spektaklu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej Szkoły. Ich umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne były imponujące. Starsze klasy mogliśmy podziwiać również w solówkach muzycznych, dzieciaki świetnie się spisały, nie można było oderwać od nich oczu.
Z kolei młodsze klasy - szczególnie zerówka - dopiero próbowały swoich możliwości aktorskich. Był to nie lada wyczyn, gdyż olbrzymia scena i tłum na widowni mógł wywoływać dużą tremę. Na szczęście wszyscy zerówkowicze dzielnie wyszli, aby przedstawić swoje scenic.

Wieczór zakończył się gromkimi oklaskami i licznymi gratulacjami. Emocje, jakich doświadczyliśmy podczas oglądania spektaklu będą nam jeszcze towarzyszyć przez długi czas.

Ja nie miałem tremy. Śmieszne były scenki z "Samochwały" i nasze scenki "W restauracji" i "Szkoła".

Mateusz Derelkowski

Było prawie fajnie bo jedna scenka się nam nie udała, ale było śmiesznie. Trochę się bałem.

Łukasz Piętka

Miałem lekką tremę, ale na próbie przeszła. Podobały mi się scenki "Żarłoczna Ewa" i "Dziwny kelner".

Bartek Faber