Wiosenne Premiery Teatralne

26 marca 2017

26 marca w Promie Kultury odbyły się XX WIOSENNE PREMIERY TEATRALNE. W tym roku młodsze klasy zaprezentowały bogaty i ciekawy repertuar artystyczny. Klasy O i I zabrały nas w 20-minutową podróż dookoła Jana Brzechwy. Klasa II wystąpiła w przedstawieniu pt. „Czerwony Kapturek” w reżyserii Ani Mateckiej. Opracowanie muzyczne przygotowała Małgorzata Ścibisz. Natomiast klasa III przygotowała „Baśń o rycerzu bez konia” Marty Guśniewskiej. Była to wspaniała i niezwykle twórcza interpretacja w wykonaniu naszych uczniów. Po zakończeniu części artystycznej oklaskom nie było końca. Nasi najmłodsi uczniowie niczym profesjonalni aktorzy zabrali nas w niezwykłą teatralną podróż- tam gdzie magia łączy się z rzeczywistością i wszystko staje się możliwe. Z niecierpliwością czekamy na kolejny taki występ.

Premiery Teatralne to taki szczególny dzień, w którym możemy zaprezentować swoje umiejętności teatralne. Pomimo tremy, która nam towarzyszy na początku wszystko wspaniale się udaje. Nasi rodzice, nauczyciele są z nas bardzo dumni. To bardzo miłe uczucie.

Antek Grabowski

Nasza klasa wystąpiła w przedstawieniu pt. „Baśń o rycerzu bez konia”. Włożyliśmy w przygotowanie dużo pracy i wysiłku. Moim zdaniem było warto. Widzowie byli zachwyceni naszym występem. Ja miałam najlepszą rolę- byłam czarodziejką. To była dla mnie ciekawa i fajna przygoda.

Oliwka Witkowska