Wizyta Bractwa Rycerskiego KERIN

4 listopada 2009

Dnia 4 listopada 2009r. naszą szkołę odwiedziło dwóch członków Bractwa Rycerskiego Kerin. Dzielni rycerze przedstawili zafascynowanym dzieciom wiele faktów historycznych, ilustrując swoje opowieści przedmiotami pochodzącymi z czasów szlacheckich.

W sali teatralnej naszej szkoły powstała niezwykła, historyczna galeria pełna broni rycerskiej oraz strojów szlacheckich. Najciekawsze było to, że uczniowie mogli skorzystać z przywiezionych przez naszych gości przedmiotów i dokładnie obejrzeć wszystkie rekwizyty, a nawet przymierzyć strój szlachcica lub założyć ciężką, pełną zbroję.

Pod koniec spotkania nasi goście zaprezentowali w jaki sposób używano dawnej broni. Zwieńczeniem całego występu był pokaz pojedynku rycerskiego, który wzbudził szczególne emocje wśród najmłodszych widzów.

Uważam, że był to bardzo ciekawy pokaz. Informacje przekazywane w ten niecodzienny, interesujący sposób na długo zapadną wszystkim w pamięć. Najbardziej podobał mi się pokaz walki i stroje, które noszone były w minionych czasach.

Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś w naszej szkole pojawią się rycerze z Bractwa Kerin, by historia stała się bliższa i tak niezwykle fascynująca.

Iga Jędrys