Z wizytą w schronisku dla zwierząt..

9 stycznia 2010

Dnia 9 stycznia 2010r. zakończyliśmy akcję pomocy bezdomnym zwierzętom. Wraz z wychowawczynią i mamą Krysi Górnickiej pojechaliśmy do schroniska w Józefowie. Zgromadzone dary z trudem zmieściły się w dwóch obszernych bagażnikach samochodowych. Mimo trudnej pogody nasz konwój dotarł na miejsce i mogliśmy spotkać zwierzęta, dla których zorganizowaliśmy ogólnoszkolną akcję.

Psy, które przywitały nas były niezwykle przyjazne i wesołe. Chodziły swobodnie i z zaciekawieniem obwąchiwały niespodziewanych gości. Po krótkiej chwili zaczęły skakać zachęcając nas do zabawy. Wzruszające były spojrzenia tych wszystkich ciepłych, psich oczu. Mieliśmy wrażenie, że proszą nas o przyjaźń, miłość i.. o prawdziwy dom.

Pozostałe zwierzęta pozamykane były w małych boksach. Wszystkie rozpaczliwie szczekały i skakały próbując zwrócić na siebie naszą uwagę.

Wszyscy mieliśmy po tej wizycie podobne odczucia. Zobaczyliśmy jak trudne jest życie bezdomnych zwierząt i jak głęboko cierpią one z powodu braku miłości człowieka.

Mamy nadzieję, że znajdą się wśród nas tacy, którzy uratują jakiegoś bezdomnego psa lub kota z tak ponurego i smutnego miejsca jakim jest schronisko.

W tym miejscu jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za ciepłe serduszka i pomoc udzieloną bezdomnym zwierzętom.

Organizatorzy -
- uczniowie kl.5 i 6.