Wycieczka do kina

5 listopada 2009

Dnia 5 listopada wybraliśmy się wraz z klasami I, II i III do kina interaktywnego na seans p.t. "Podróże kosmiczne".W ciągu ponad 3 godzin na dzieci czekało wiele atrakcji.

Podróż po kosmosie zaczęliśmy od naszej planety. Wizualizacja miała miejsce w Sali Ruchu, obrazy jakie w niej pokazano tyczyły się ochrony naszej planety, ukazały jej piękno, ale również negatywne skutki ingerencji człowieka w zasoby naturalne Ziemi. Projekcja filmu wzbogacona była różnymi efektami dźwiękowymi, kinestetycznymi i zapachowymi.

Następnie przeszliśmy do Sali Interakcji, w której dzieci miały okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o kosmosie. Kolejna sala to Sala Inspiracji, gdzie dowiedzieliśmy się w jaki sposób naukowcy mają zamiar odtworzyć życie istot ludzkich na innej planecie. Potem znaleźliśmy się w Sali Wyobraźni, gdzie uczniowie stali się uczestnikami słuchowiska.

Następnie przeszliśmy do Sali Muzyki, gdzie dzieci wysłuchały utworów wykorzystywanych do produkcji filmów science-fiction. Ostatnią z sal była Sala 3D, gdzie prześledziliśmy historię powstania układu słonecznego oraz przyjrzeliśmy się planetom i gwiazdom znajdującym się w kosmosie.

"Podobały mi się bujające fotele i woda."

Oliwier Kruszyński

"Podobała mi się gra."

Łukasz Piętka

"Podobały mi się bujane fotele, gra, woda i wiatr"