Wycieczka do Łazienek Królewskich.

16 września 2008

6.09.2008 wraz z klasami: I, II i III wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Łazienkowskiego. Na początku udaliśmy się do Podchorążówki, gdzie obecnie mieści się Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. I. J. Paderewskiego. Odbyły się tu zajęcia plastyczne połączone z lekcją muzealną.

Następnie poszliśmy do Pałacu Łazienkowskiego zwanego inaczej Pałacem na Wodzie lub Pałacem na Wyspie. Pani przewodnik oprowadziła nas po pałacu i przekazała wiele interesujących informacji z życia ostatniego króla.

A oto opinie uczniów na temat wycieczki:

Oczami uczniów - Wycieczka do Łazienek Królewskich.
Wycieczka była bardzo interesująca. Najbardziej podobały mi się zajęcia plastyczne. Na koniec wycieczki mogliśmy kupić sobie pamiątki.

Julia Jaszczyńska

Wycieczka do Łazienek Królewskich była bardzo fajna. Bardzo podobało mi się wnętrze Pałacu na Wodzie i opowieści pani przewodnik o dawnych czasach.

Maciej Filipczyk