Wycieczka do muzeum

1 grudnia 2009

1 grudnia wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego. Obejrzeliśmy stałe ekspozycje oraz poznaliśmy życie ludzi w I-III wieku n.e. Oprócz interesującego wykładu Pana przewodnika, bardzo oryginalna i ciekawa okazała się lekcja muzealna, gdzie dzieci własnoręcznie musiały zrobić biżuterię a dokładniej korale. Było to bardzo emocjonujące zajęcie, które dostarczyło nam dużo radości i zabawy.

Oto niektóre opinie uczniów z klasy I;

"Bardzo podobała mi się wystawa biżuterii wykonanej z bursztynów, szkła i gliny. Zainteresowała mnie też wystawa narzędzi rolniczych. Świetnym pomysłem było jak uczniowie mogli sami wykonać naszyjnik."

Julia Jaszczyńska

"Podczas ostatniego wyjścia do muzeum dowiedziałem się wiele interesujących rzeczy na temat tego jak żyli ludzie w dawnych czasach. Pan przewodnik opowiadał bardzo ciekawie i odpowiadał na nasze wszystkie pytania. Najciekawsza jednak moim zdaniem była lekcja muzealna."

Kamil Jakubiak

"Bardzo lubię chodzić do muzeum, ponieważ tam można dowiedzieć się wiele o historii człowieka. Lekcja na której sami robiliśmy korale była najlepsza."

Ania Zatryb

"Podczas zwiedzania zwróciłam uwagę na liczne egzemplarze biżuterii. Uważam, że była ciekawa i nietypowa. Wiele dowiedziałam się o minionych epokach. Cieszę się, że z tego pobytu zostanie mi pamiątka w postaci korali, które sama zrobiłam."

Weronika Glinka