Wycieczka do muzeum

10 marca 2010

Dnia 10 marca 2010 roku razem z klasą II pojechaliśmy na wspaniałą lekcję historii do Muzeum Powstania Warszawskiego.
"Jak zostałem powstańcem ?" - taki był temat naszej lekcji. Uczniowie podczas zabawy wcielili się w najmłodszych powstańców, harcerzy, sanitariuszki i łączniczki. Zapoznali się z historią Powstania i z wielkim bohaterstwem małych i starszych powstańców. Po lekcji Pani Przewodniczka oprowadziła nas po wybranej części Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie dzieci mogły poczuć klimat tamtych szczególnych dni, dni Powstania Warszawskiego.
Było to bardzo ciekawe spotkanie z ważną częścią historii naszego kraal.

Zobaczyłam piękne muzeum. Weszliśmy do środka i nad naszymi głowami zauważyliśmy ogromny samolot, nazywa się Liberator.

Wiktoria Gapińska

Najbardziej podobały mi się odgłosy bijącego serca, które jak się dowiedziałam symbolizuje życie mieszkańców Warszawy. Wycieczkę uważam za bardzo udaną.

Weronika Kuran

Szczególne wrażenie zrobił na mnie Liberator samolot, z którego robiono zrzuty dla powstańców.

Kuba Lutczyn

Z otworów w ścianie słyszeliśmy spadające bomby z bombowca oraz piosenki żołnierskie. Oglądaliśmy mundury i broń powstańców.

Wiktor Liszewski