Wycieczka do Muzeum II Korpusu.

25 listopada 2011

W piętek 25 listopada nasi najmłodsi uczniowie wraz ze starszymi kolegami i koleżankami ze szkoły uczestniczyli w bardzo ważnej i ciekawej wycieczce historycznej.

Tym razem zwiedziliśmy Muzeum II Korpusu Polskiego w Józefowie. Początkowo dzieci wysłuchały bardzo interesujących lekcji historycznych w specjalnie przygotowanych do tego salach, a następnie bardzo aktywnie spędzaliśmy czas na dworze oraz w specjalnie ogrzewanych namiotach.
Dodatkowe zajęcia strzeleckie, pokazy sprzętu, przejażdżka samochodem z czasów II wojny światowej to kolejne i jakże ciekawe atrakcje. Na "rozgrzewkę" dzieci dostały pyszny poczęstunek w postaci hot-dogów oraz ciepłej herbatki.

Wyjazd był bardzo udany o czym świadczą wypowiedzi naszych zerówkowiczów.

Najbardziej podobała mi się jazda samochodem i wystrzał z armaty.

Leon Reszka

Mnie się wszystko podobało. I samochód i armata i czołg i naprawdę wszystko!

Michał Zalewski

Ja się początkowo troszkę bałam jazdy tym samochodem, ale później było naprawdę fajnie.

Zuzia Herbst